adplus-dvertising

AB: ‘Ülkenin (Ukrayna’nın) hiçbir bölgesi Rusya’nın anlamsız saldırıları karşısında güvenli değil’

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Rusya’nın Ukrayna’nın Lviv şehrine düzenlediği saldırının ülkenin hiçbir bölgesinin Rusya’nın manasız saldırıları karşısında güvenli olmadığını gösterdiğini vurguladı.
Takip et
AB: ‘Ülkenin (Ukrayna’nın) hiçbir bölgesi Rusya’nın anlamsız saldırıları karşısında güvenli değil’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Rusya’nın Ukrayna’daki saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu. Borrell, “Ukrayna, Rusya tarafından son haftalarda yoğun füze saldırılarıyla vuruluyor. AB, Rus silahlı güçlerinin sivilleri ve sivil altyapıyı ayrım gözetmeksizin ve yasadışı biçimde bombalamaya devam etmesini kınıyor” şeklinde konuştu.
Rusya’nın Ukrayna’nın Lviv şehrine düzenlediği saldırıya değinen Borrell, Lviv ve Ukrayna’nın batısındaki öbür kentlere yönelik son saldırıların ülkenin hiçbir bölgesinin Rusya’nın manasız saldırıları karşısında güvenli olmadığını gösterdiğini vurguladı. AB’nin Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) Ukrayna’daki savaş suçlarıyla alakalı soruşturmasını desteklemeye devam ettiğini aktaran Borrell, Rusya’yı bir defa daha “düşmanlığı derhal ve şartsız olarak durdurmaya, bütün kuvvetlerini ve askeri teçhizatı ülkeden çekmeye” çağırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.