adplus-dvertising

AB, Rus altınının yasaklanmasına temkinli yaklaşıyor

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ABD, Kanada ve İngiltere’nin Rusya’dan altın ithalatının durdurulması talebine zirvede karar verilemeyeceğini ve Avrupa Birliği ortaklarının da konuya ilişkin görüşlerinin alınması gerektiğini belirtti.
Takip et
AB, Rus altınının yasaklanmasına temkinli yaklaşıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

G7 Liderler Zirvesi, Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Elmau Sarayı’nda ikinci gününde devam ediyor. Liderler bugün, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları görüşürken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise toplantıya video konferans yolu ile katılarak daha çok yardıma ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Liderler görüşmede, Rus altınına yönelik yaptırımı da görüşürken ABD, Kanada ve İngiltere’nin Rusya’dan altın ithalatının durdurulması talebine AB ülkeleri olumlu karşılık vermedi.

Alman medyasına açıklama yapan Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rus altınına yönelik ithalat yasağının görüşülmeye devam ettiğini, zirvede bu şekilde bir karar alınamayacağını ve Avrupa Birliği ortaklarının da konuya ilişkin görüşlerinin alınması gerektiğini belirtti.

Alman Şansölye Scholz, G7 ülkelerinin dünyada hızla artan gıda fiyatları ve açlık krizlerine karşı bir eylem paketi ve mali yardımlar üstünde anlaştığını söyledi. Pakete ilişkin rakam vermeyen Scholz, öte yandan Ukrayna tahılının dünya piyasalarına ulaştırılabilmesi için yoğun çaba harcandığını kaydetti. G7’nin yarın Rus altınına yönelik yasağa ilişkin resmi bit açıklama yapması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.