AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

Anadolu Ajansı muhabiri olan gazeteci Musab Turan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddiaları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sorması gündem yarattı. Peki Musab Turan kimdir, kaç yaşında? Musab Turan'ın kitabının adı ne? Musab Turan'ın babası kim, oğlu hakkında ne dedi? Musab Turan aslen nereli? Musab Turan neden görevden alındı?
Takip et
AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalar Türkiye’nin gündemine oturdu.

Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’la ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

ANADOLU AJANSI MUHABİRİ SORDU: “AK PARTİ, İSMİ ŞAİBELERLE ANILAN SÜLEYMAN SOYLU’DAN DAHA MI KÜÇÜK”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, iki bakana Sedat Peker’in açıklamalarını sordu.

Turan, Instagram hesabından paylaştığı videoda Varank ve Pakdemirli’ye sorduğu soru yer alıyor. Turan paylaştığı videoyu daha sonra sildi.

Anadolu Ajansı muhabiri Turan, iki bakana şu soruyu yöneltti:

“Son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Narkobürokrasiyle ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?

Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor.

Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Açıklaması sizi tatmin etti mi?

Sayın Bakanım, üç buçuk yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?”

VARANK: ŞOV YAPMAK İSTEMİŞSİN

Anadolu Ajansı muhabiri Turan’ın sorusuna Varank şu yanıtı verdi:

“Sen maskeli balo yapıyorsun. Üç buçuk yaşındaki bir çocuğu bu kadar siyasi konularla ilişkili… Sen şov yapmak istemişsin ben cevabını vereyim. AK Parti iktidarının en büyük özelliği Türkiye’de her türlü illegal yapıyla mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim illegaliteyle herhangi bir kanunsuz yapıyla bir ilişkimiz olması mümkün değil.

Bir takım gayriciddi insanların, yasal olmayan işlere bulaştığı kamuoyunda herkes tarafından bilinen insanların açıklamalarını dikkate alıp, eğer Türkiye Cumhuriyeti devletinin bakanlarının resmi açıklamalarını ciddiye almıyorsanız orada problem var demektir.”

“Bu ifadelerinizi hoş bulmadığımı tekrar söylemek istiyorum. AK Parti’nin illegaliteyle işi olmaz” diyen Varank, “Türkiye’den kaçmış, illegal faaliyet içerisinde olduğunu geçmişten beri kamuoyunun da bildiği bir insanın açıklamalarına göre siyaset yapılmaz. Biz siyasetimizi millete hizmet için yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

PAKDEMİRLİ YANIT VERDİ

Bakan Bekir Pakdemirli ise, “Hangi partiden olursa olur bir hükümetin bakanı sonuna kadar vatanı milleti ve bayrağı için çalışır. Bizim Süleyman Soylu kardeşimizin abdestinden şüphemiz yok. Kendisine konuyla ilgili soru sormamız abesle iştigal olur. Zaten kendisi de konuyla ilgili çok doyurucu açıklamalar da yaptı” diye konuştu.

AKP Sözcüsü Çelik’ten muhabir Musab Turan’a Sert Tepki: Gereği Yapılıyor

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan’ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye “19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?” diye sormasının ardından, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“MUHABİR KILIĞINDAKİ PROVOKATÖR”

Çelik, “AK Partimiz ve İçişleri Bakanımızla ilgili terör ve suç örgütlerinin ağzıyla konuşan AA muhabiri kılığındaki provokatöre gereği yapılıyor. Bütün provokatörler yaptıklarının bedelini mutlaka öder. Bu dilin hangi terör şebekelerinin dili olduğunu iyi biliriz. Bunlarla mücadele etme konusunda kararlılığımız tamdır.” dedi.

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

FAHHRETTİİN AKTUN’DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Anadolu Ajansı’nın, Musab Turan’ın işine son vermesinin ardından paylaşım yapan Fahrettin Altun, “Türkiye Cumhuriyeti ciddi bir devlettir. Her kim devletimizin ciddiyetine halel getirmeyi amaçlarsa bedelini öder. Terörün, suç örgütlerinin diliyle milli iradenin temsilcisi olan hükümetimizi küçük düşürücü eylemlere girişenler Anadolu Ajansı çatısı altında barınamaz” ifadesini kullandı.

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

İŞ AKDİ FESHEDİLDİ

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz, Bakan Varank ve Bakan Pakdemirli’ye Süleyman Soylu hakkında soru soran AA muhabiri hakkında ‘Musab Turan’ın iş akdi feshedilmiştir’ açıklamasını yaptı.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz sosyal medyadan ‘Musab Turan’ın iş akdi feshedilmiştir’ açıklamasını yaptı.

Serdar Karagöz Twitter üzerinden paylaştığı basın açıklamasıyla Musab Turan’ın iş akdi feshedildiğini bildirdi.

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

AA’dan Kovulan Turan’dan Açıklama: Bakanın Danışmanı Soru Sormuyoruz Dedi

Bakan Varank ve Bakan Pakdemirli’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında soru soran ve gündem olan AA muhabiri Musab Turan, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?” diye sormuştu.

Sorusunun ardından muhabir Musab Turan’ın iş akdinin fesedildiği Anadolu Ajansı tarafından açıklanmıştı.

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddialarını basın toplantısında iki bakana yönelttiği sorularda dile getirdikten sonra iş akdi feshedilen Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, açıklama yaptı.

Turan açıklamasında, “Sayın bakanın danışmanı Rıdvan Tezel, pişkin bir şekilde kulağıma geldi. “Soru sormuyoruz.” dedi.” ifadesinde bulundu.

İşte Instagram üzerinden açıklama yapan Musab Turan’ın paylaşımı

MUSAB TURAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

AA Muhabiri Musab Turan Hakkında Suç DuyurusuAA muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelttiği Süleyman Soylu sorusu gündeme oturdu. AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, Turan hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Anadolu Ajansı tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada “Musab Turan’ın iş akdi fesh edilmiştir” denildi. Açıklamada, Gri pasaport ve basın kartının iptali için ilgili kurumlara bildirim yapıldığı belirtildi.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, “Bir eski çalışanımızın yapmış olduğu eylem gazetecilikle ve ajansımızın yayın ilkeleri ile kesinlikle örtüşmemektedir. Bu eylemin motivasyonu çok yönlü olarak incelenecektir” dedi.

Karagöz, konuyu ‘planlı, hesaplı, sonuçları önceden öngörülmüş, stratejik hedefleri olan bir eylem olarak’ nitelendirdiklerini belirterek şunları kaydetti:

“Kurumumuz içinde bu konunun üzerine gidilecektir. Konuyla ilgili her türlü idari tedbir alınmıştır. Öte yandan kurumumuz, bu eylemin faili hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Konu hukuka intikal ettirilmiştir. Ajansımız sadece habercilik yapmakta ve kurumsal itibarını her şeyin üzerinde tutmaktadır.”

MUSAB TURAN KİMDİR, NERELİDİR,KAÇ YAŞINDA?

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

1989 yılında doğmuştur ve Malatyalıdır. Son 10 yıldır Anadolu Ajansı’nda ekonomi muhabiri olarak çalışmaktadır. Teknoloji ve inovasyoın alanlarında da çalışmalar yapmaktadır. Video paylaşım siteleri için İçerik üretmektedir.

Ekonomi dünyasının en tanınır muhabirlerindendir. Bugüne kadar birçok yabancı kaynakta makaleleri yayımlanmıştır. Kendisinin paylaştığı videoda da anladığımız üzere evlidir ve 3.5 yaşında bir çocuğu bulunmaktadır.

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

Fütürizmle ilgilendiği bilinmektedir. Ayrıca inovasyon isminde bir kitabı da bulunmaktadır.

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

Anadolu Ajansı’ndaki iş hayatı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sorduğu soru ile son bulmuştur.

AA muhabiri Musab Turan daha önce Instagram hesabında yayınladığı başka bir videosunda Bakan Varank’la kitabı ve projeleri hakkında ayaküstü konuşurken görülüyor. Turan Bakan Varank’ın Malatya’daki bir etkinlikten bahsetmesi üzerine “Ben de Malatyalıyım” diyor.

MUSAB TURAN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim? AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

Musab Turan’ın babası Ali Seydi Turan: Tasvip etmiyorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla ilgili sorduğu sorunun ardından Anadolu Ajansı’ndaki işine son verilen Musab Turan ile ilgili babası da bir açıklama yaptı.

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

Anadolu Ajansı’nın kararının ardından sosyal medyadan videolu açıklama yapan Musab Turan’ın babası Ali Seydi Turan da bir açıklamada bulundu. Twiiter hesabından açıklama yapan Turan şunları söyledi:

“21.05.2020 tarihli ulusal basında haber programlarında adı geçen Musab Turan’ın babası olarak sorulan soruyu ve soru şeklini tasvip etmediğimi kamuoyuna deklare ediyorum. AK Parti’nin kuruluşundan bugüne gururla bu davanın neferi oldum.”

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?
“Parti teşkilatımın her kademesinde bulundum. Duruşumda bir milim sapma olmamıştır. Oğlumun Türkiye kamuoyunu meşgul etmesinden dolayı rahatsız olduğumu beyan eder, saygılarımı sunarım.”

AA Muhabiri Musab Turan Ne Sordu? Musab Turan kimdir, nereli, babası kim?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.