AA Bayburt muhabirini arama çalışmalarına tekrar başlandı!

Anadolu Ajansı (AA) Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı haber için gittiği Soğanlı Dağı’nda altı boş kar kütlesine basması sonucunda uçuruma yuvarlandı. 3 gündür 210 kişi aralıksız Nişancı için arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor. JÖAK ise su altı taramalarına başladı.


AA Bayburt muhabirini arama çalışmalarına tekrar başlandı!

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdulkadir Nişancı geçtiğimiz günlerde altı boş kar kütlesine bastığı için uçurumdan aşağı düşmüştü. Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı’na yol durumunu haber yapmak için giden muhabirin arama kurtarma çalışmalarına kısa bir süreliğine olumsuz hava koşullarından dolayı son verilmişti fakat son gelen haberlere göre arama ve kurtarma çalışmaları daha fazla kişi ile tekrar başladı.

210 KİŞİ ARALIKSIZ 3 GÜNDÜR ARIYOR

AA’nın Bayburt çalışanı Abdulkadir Nişancı için arama kurtarma çalışmaları bugün itibarıyla 3 güne kadar uzadı. Nişancı’ya ulaşmak için bölgeye 210 kişilik arama kurtarma ekibi de geldi. 210 kişilik profesyonel ekibin haricinde köylüler arasında da çalışmalara destek veren vatandaşların olduğunu söyleyelim. Sadece Bayburt’tan değil, Rize, Erzurum ve Gümüşhane’den gelen ekipler, Nişancı’nın düştüğü vadiyi titizlikle arıyorlar.

JÖAK SU ALTI ARAMA TARAMA YAPIYOR

Uçurum yakınlarında bulunamayan Abdulkadir Nişancı’nın yakınlardaki dereye düşmüş olabileceği ihtimali üzerine Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) devreye girdi. Ankara’dan gelen 12 kişilik ekip su altı arama, tarama ve kurtarma çalışmalarına da başladı. Jandarma’nın 12 kişilik ekibi dere üstünde çeşitli yerlerde istasyonlar kurarak tabandan tavana doğru arama çalışmalarını sürdürecek. AA Bayburt Muhabiri Nişancı hakkında yüz güldürecek haberleri dört gözle bekliyoruz.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

İsrail AA binasını vurdu! Erdoğan mesaj yayınladı

İsrail AA binasını vurdu! Erdoğan mesaj yayınladı

İsrail'e ait savaş uçakları Gazze'de önceden planlanan bir binayı 5 adet roket göndererek yerle bir etti. Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu bina yerle bir oldu fakat kimsenin burnu bile kanamadı. AA çalışanları öncesinden ofisi boşaltmışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.