A Milli Buz Hokeyi Takımı'nın İstiklal Marşını Yarıda Kestiler!

A Milli Buz Hokeyi Takımı'nın Hırvatistan'da elde ettiği galibiyetin ardından düzenlenen seremonide istiklal marşı skandal bir şekilde yarıda kesildi.
Takip et
A Milli Buz Hokeyi Takımı'nın İstiklal Marşını Yarıda Kestiler!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hırvatistan’ın Sisak kentinde gerçekleştirilen 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları Ön Eleme Grubu karşılaşmasında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

SPORCULAR İSTİKLAL MARŞINI TAMAMLADI

A Milli Buz Hokeyi Takımı'nın Bulgaristan karşısında elde ettiği 4-1’lik galibiyetin ardından yapılan seremonide İstiklal Marşı yarıda kesildi ve müzik çaldı. Marşın yarıda kesilmesinin ardından milli sporcular bağırarak İstiklal Marşı'nı tamamladı.

Skandal olayın ardından Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"A Milli Takımımızın 4-1 üstünlüğü ile sona eren karşılaşma sonrası yapılan seremonide İstiklal Marşımızın ortasında müzik çaldı ve marşımızı sporcularımız tamamladı. Bu manidar teknik aksaklıkların ilk olmadığının altını çizmek istiyorum. Daha önce de temsilcimiz Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübünün İsrail temsilcisi HC Bat Yam karşısında elde ettiği galibiyet sonrasında aynı problemi yaşamıştık.

İstiklal Marşımıza, sporcularımıza ve ülkemize yapılan bu terbiyesizliği kınıyorum! Her zaman söylediğimiz gibi; gücümüz yenmeye, sesimiz Marşımızı dinletmeye yeter."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.