adplus-dvertising

966 Nerenin Telefon Kodu, +966 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Arap yarımadasının önemli bir bölümünü kapsayan Suudi Arabistan’ın telefon kodu 966’dır. Bu sabit alan kodu ile birlikte sözü arabasına ulaşım sağlanabilir farklı ve numaralar aranabilir. Özellikle bulunduğu konum itibariyle Suudi Arabistan ile Türkiye arasında önemli bir ticari faaliyet gerçekleşmektedir. Tabii sadece ticari değil aynı zamanda Turizm açısından da önemli bir yer taşır.
Takip et
966 Nerenin Telefon Kodu, +966 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hem ticari faaliyetler hem de Turizm noktasında birçok farklı bölüme ulaşım gerçekleştirmek mümkün. Genelde her ülkenin kendine özgü bir telefon kodu bulunur. Alan kodu olarak da bilinen bu numara, aynı zamanda ülkeyi dünya çapında temsil eder.

966 Nerenin Telefon Kodu?

966 Suudi Arabistan ülkesinin telefon kodudur. Bu kod sayesinde Suudi Arabistan’ın sınırlarına giriş yapılabilir ve birçok farkı sabit hat aranabilir.

Bu bağlamda Suudi Arabistan’a temsil eden sabit hat numarası ise 966’dır. Küresel anlamda Suudi arabasına telefon ile ulaşmak için, dünyanın farklı ülkelerinden öncelikle 966 numarası yazılır. Hemen arkasından Suudi Arabistan’ın farklı şehirlerine uygun telefon numarası eklenir ve arama yapılır.

Ortadoğu’nun önemli ülkeleri içerisinde bulunan Suudi Arabistan, özellikle petrolü ve diğer doğal kaynakları ile öne çıkmaktadır. O yüzden dünya çapında önemli bir yere sahip olduğu için 966 alan kodu eşliğinde çok sık aramaya maruz kalır. Yani 966 alan kodu Suudi Arabistan ülkesine aittir. Herhangi bir faaliyet ya da amaç noktasında sabit hatlara ulaşım gerçekleştirmek için, Suudi Arabistan Ülkesi adını 966 alan kodu kullanılır. Özellikle Türkiye ile aradaki Turizm ve ticari faaliyetler noktasında önemli bir yer taşır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.