adplus-dvertising

96. Gazi Koşusu’nun basın toplantısı düzenlendi

Bu sene 96. defa düzenlenecek Türk at yarışçılığının derbisi olan Gazi Koşusu, pazar günü saat 17.15’te Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak. Koşu öncesi yarışmacı jokeylerin de katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.
Takip et
96. Gazi Koşusu’nun basın toplantısı düzenlendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk yarışçılık tarihinin en büyüğü olan ve Mustafa Kemal Atatürk ismine koşulacak 96. Gazi Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak. Pazar günü saat 17.15’te gerçekleştirilecek koşu öncesi Veliefendi Hipodromu’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda yarışmacı jokeyler de hazır bulundu. Gazi koşusuna geçmiş senelerde damga vuran adlara plaket verildi.

Ahmet Çelik: “Hak edenin kazanacağı bir yarış olmasını diliyorum”

Yarışacak bütün jokeylere başarılar dileyen Gazi Koşusu’nun son 7 yıldaki kazananı Ahmet Çelik, “Mustafa Kemal Atatürk ismine gerçekleştirilen bu yarışın heyecanını bir defa daha yaşayacağız. Son iki gün kaldı ve gene heyecan artarak devam ediyor. Bütün jokey arkadaşlarıma kazasız belasız bir yarış temenni ediyorum. Hak edenin kazanacağı bir yarış olmasını diliyorum. Bu yarışı daha önce 7 defa üst üste kazanmak bize nasip olmuştu. Bu yıl gene iddialıyız. 4-5 at dışında bütün atların şansının birbirine yakın olduğunu düşünüyorum. Kısmet kimin yanındaysa onun kazanacağını düşünüyorum. Şimdiden bütün yarışacak arkadaşlarıma hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

96. Gazi Koşusu’nun basın toplantısı düzenlendi

Selman Taşbek: “Biz atçıların en büyük günü Gazi Koşusu’dur”

Geçmiş dönemlerde Gazi Koşusu şampiyonluğu bulunan Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Mensubu Selman Taşbek de, “Türkiye’deki at yarışı sevgisi çok büyük. Ben burada doğdum, benim doğum yerim burası diyebilirim. 58 yaşındayım, 3-4 yaşımdan beri her şeyi hatırlıyorum. Biz atçıların en büyük günü Gazi Koşusu’dur. En büyük sevinçlerimizi en büyük üzüntülerimizi bu koşuda yaşarız. Seneler içerisinde burada yaşadığım anlar her anıyla benim için çok değerli zamanlar. Bu pazar bence oldukça büyük bir katılımın sağlandığı coşkulu bir koşuya tanıklık edeceğiz. Pandemi nedeniyle 2 senedir izleyicisiz olarak koşulan Gazi koşusu bu yıl tahminimce 30 binin üstünde bir katılımla koşulacak. Öte Yandan bugünde oldukça değerli anılar paylaşmak ismine oldukça manidar bir toplantı oldu. Eski jokeylerin unutulmayıp plaket ile onurlandırılması oldukça güzel bir andı. Ahmet Çelik bence bu yılda en iddialı jokeylerden bir tanesi olacaktır. 7 defa bu yarışı üst üste kazanarak oldukça mühim ve bence tekrar edilemeyecek bir başarıya ulaştı. Benim de favorim bu yıl Ahmet Çelik. Tabii ki öbür jokey arkadaşlarımda değerli birer koşucu, umarım güzel bir yarış izleyeceğiz. Tamamına başarılar dilerim” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.