90. Özel Güvenlik Görevlisi Sınav Sonuçları Sorgulama

ÖGG sonuçları veya Özel Güvenlik Sınavı sonuçları için Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yapılacak olan duyuru merak ediliyor. 90. dönem Özel Güvenlik Görevlisi sonuçları TC Kimlik numarası ile sorgulamaya açılacak. Peki Özel Güvenlik Nasıl Olunur? Ayrıntılar ve sınav sonuç sorgulama ekranı haberimizde
Takip et
90. Özel Güvenlik Görevlisi Sınav Sonuçları Sorgulama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ÖGG sınav sonuçları sorgulama işlemi, TC Kimlik Numarası ve Güvenlik Kodu ile yapılabilecek.

ÖGG SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) 90. sınav sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı mı sorusu ile gündemde yer alıyor. ÖGG sınav sonuçları bilgisine internet üzerinden erişebilecek olan vatandaşlar, sorgulamalarını bu TC Kimlik No ile tamamlayabilecek.

ÖGG sınav sonuçları aşağıdaki link üzerinden açıldı.

ÖGG SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI NELER?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız.

Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.