adplus-dvertising

9 yıldır yapıyor, psikologlar onu öneriyor

Sivas’ta yaşayan Hatice Özdere, 9 sene önce gittiği el sanatları kursundan öğrendiği ahşap boyama mesleği psikolojik tedavi gibi geliyor.
Takip et
9 yıldır yapıyor, psikologlar onu öneriyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

9 sene önce gittiği el sanatları kursundan mezun olduktan sonra iş yeri açan Hatice Özdere birçok kadına kurs vererek bu mesleği öğretiyor. Aldığı hazır ahşap ve bibloları boyayarak yeni bir görünüme kazandırarak satışını yapıyor. Mesleğinin terapi gibi olduğunu düşünen Özdere, kursta eğitim gören birçok kadının bazı psikologların önerisi üstüne geldiğini söylüyor. Bu işe başlamadan önce kendini boşlukta hisseden Özdere kendisi gibi olan tüm kadınların bu mesleğe yönelmesini tavsiye ediyor.

9 yıldır yapıyor, psikologlar onu öneriyor

“Resmen terapi gibi, yaparken hiçbir şey düşünmüyorsunuz”

Mesleğe nasıl başladığını ve bu mesleği yaparken neler hissettiğinden bahseden Hatice Özdere,”Mesleğim normalde el sanatları, el sanatları mezunuyum bu şekilde bir dükkân açmaya çok istekliydim, 9 senedir burada bu işle uğraşıyorum. İlk başlarda ahşap boyama kursuna gittim. Bu kursta kendimi farklı gördüm. Çok heveslendim, çok istek işittim böylelikle bu işe başlamış oldum. Mesleğimiz ahşap boyama altında polyester, seramik, evde eski ne varsa yenileme üzerlerinde desenler uyguluyoruz. Mesleğim bana göre her şeyden önce bir terapi gibi, herkesin yapmasını tavsiye ederim. Resmen terapi gibi yaparken hiçbir şey düşünmüyorsunuz, dünya ile ilişkinizi kesiyorsunuz yalnızca kendinize odaklanıyorsunuz” şeklinde konuştu.

9 yıldır yapıyor, psikologlar onu öneriyor

“Rahatsızlığı olanlar resmen düzeldi”

Açtığı kursa gelen öğrencilerin çoğunun psikolojik hastalığı olduğunu söyleyen Özdere, “El sanatları kursuna 9 sene önce başladım. Ev hanımıydım, çocuklarımı büyütmüştüm ama bir boşlukta bulunuyordum. Ne yapabilirim diyerek düşündüm. El sanatları mezunu olduğum için ahşap boyamayı tercih ettim. Ahşap boyamaya başlayınca neden bir dükkânım olmasın dedim. Dükkânı açınca her şey kendiliğinden geldi. Bir iş yeri açmak için başlamak gerekir, istemek gerekir sonrasında başlayınca her şey kendiliğinden geliyor. Hoşuma gidiyor iyi ki açmışım, iyi ki yapmışım diyerek düşünüyorum. Dükkânı açtıktan sonra Evde oturarak zaman öldürmüşüm diyerek düşündüm. Bu mesleği yaparken boyamaya başlıyorsunuz her şeyi unutuyorsunuz, kafanızda ki çözemediğiniz o sorular tamamen gidiyor. Bayanlara kursta veriyorum. Psikiyatri doktoruna giden bayanlara doktorlar gitmeleri için bir kurs önermiş bu kursta tavsiyeler içinde varmış. Gelen bayanların çoğu da çok memnun kaldı, rahatsızlığı olanlar resmen düzeldi diyebilirim” diyerek konuştu.

9 yıldır yapıyor, psikologlar onu öneriyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.