adplus-dvertising

9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke’de defnedildi

Ankara’da 9 sene önce kaybolan Oğulcan Bertan ve Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’nun, Ankara’nın Ayaş ilçesi Orta Bereket Mahallesi’ndeki bir hobi bahçesinde gömüldükleri yerde bulunan cansız bedenleri, Aydın’ın Söke ilçesinde defnedildi.
Takip et
9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke’de defnedildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, bir kamu kurumunda görev yapan A.K., oğulları Oğulcan Bertan ve Özgür Çağkan Barış Karaoğlu için 1 Ocak 2012 tarihinde kayıp başvurusu yaptı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde 9 sene sonra kan donduran ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Baba A.K.’nin eski eşi anne Fahriye Güler’in beraber yaşadığı üvey baba İbrahim Terzioğlu gerçekleri itiraf etti.

İbrahim Terzioğlu ifadesinde; Oğulcan’ı öldürmeyi Fahriye Güler ile planladıklarını, Güler’in ısrarına dayanamayıp Ankara’nın Ayaş ilçesi Orta Bereket Mahallesi’ndeki bir hobi bahçesinde Oğulcan’ın koltukaltına ve başına pompalı tüfekle iki el ateş ederek öldürdüğünü belirtti. Bu olaydan bir müddet sonra öbür kardeş Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’nu da başına inşaatlarda kullanılan demirle birkaç defa vurup öldürdüğünü, cesedi de Oğulcan’ın cesedinin birkaç yüz metre ilerisine gömdüklerini itiraf etti. Anne Fahriye Güler (51), ikinci evliliğini yaptığı eski eşi İbrahim Terzioğlu (57) ile onun oğlu Arman Terzioğlu (37) gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edilen 3 kişi tutuklandı.

Bu itiraflar üstüne cesetleri gömdüklerini söyledikleri alanda yapılan kazıda insan kemiği parçaları bulundu. İki kardeşten birinin cesedinin yakıldıktan sonra toprağa gömüldüğü, seramikle örtülerek üstüne kat kat toprak döküldüğü tespit edildi. Öte yandan yapılan çalışmalarda öbür cesede ait kemikler de bulundu.

İki kardeşin bulunan kemikleri Söke’de defnedildi

İki kardeşin cenazesi baba A.K.’nin yaşadığı Aydın’ın Söke ilçesine getirildi. 9 sene mezar yerleri belli olmayan iki kardeş Oğulcan Bertan ve Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’nun cenazeleri Söke Hacı Ahmet Özbaş Camii’nde öğle namazının sonrasında kılınan cenaze namazı ile son yolculuklarına uğurlandı. Cenazede baba A.K. başta olmak üzere ailenin yakınları da bulundu. İki kardeşin cenazesi Söke Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.