adplus-dvertising

9 yaşındaki Emirhan maganda kurşununun kurbanı oldu

Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Kıbrıs Köyünde düzenlenen bir düğünde ateşlenen silah 9 yaşındaki Emirhan’ın yaşamına mal oldu.
Takip et
9 yaşındaki Emirhan maganda kurşununun kurbanı oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay cumartesi gecesi Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Kıbrıs Köyünde yaşandı. Mamak’ın Küçük Kayaş Mahallesinde oturan Baytemir ailesi bir akrabalarının Kıbrıs Köyünde yapılan düğününe katılmak için düğünün gerçekleştirildiği Kıbrıs Köyü Caddesi üstünde bulunan gecekondu önüne gelerek düğüne katıldı.

Düğünün ilerleyen saatlerinde, kutlama için silahlar ateşlenmeye başlandı. Fakat O.T.’nin silahından çıkan bir kurşun 9 yaşındaki Emirhan Aytemir’in başına isabet etti. Başından yaralanan Emirhan, hastaneye kaldırıldı. Aytemir, yapılan bütün müdahalelere karşın hayat savaşını kaybetti.

Bir maganda kurşunu ile yaşamını yitiren 9 yaşındaki Emirhan’ın cenazesinin bugün öğlen namazının sonrasında Ortaköy Mezarlığına defnedileceği öğrenildi. Emirhan’ın canına mal olan kurşunu ateşleyen O.T. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Silahın ruhsatsız olduğu belirlendi

Jandarma tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada O.T.’nin silahının ruhsatsız olduğu açıklanarak şu ifadelere yer verildi: “Ankara İl Jandarma Komutanlığı Mamak İlçesi Kıbrısköy Mahallesinde 27 Ağustos 2022 tarihinde düğün alanında O.T. adlı şahıs ruhsatsız tabancası ile havaya ateş ederek E.B. adlı çocuğun ağır yaralanmasına sebep olmuştur. E.B. adlı çocuk kaldırıldığı hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak vefat etmiştir. Şüpheli O.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Kapalı C.İ.K. teslim edilmiştir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.