9 İlde Büyük Fuhuş Operasyonu

Mersin merkezli, 9 ili kapsayan büyük fuhuş operasyonu sabah saatlerinde tamamlandı. Operasyon sonucunda çok sayıda kişi gözaltına alındı. 15 kişi ise tutuklandı.

9 ilde başlatılan ve merkezi Mersin olan fuhuş operasyonunda 17 kişi yakalandı. 15 kişinin tutuklandığı 2 kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bilgisine ulaşıldı. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, fuhuş yapılmasına yardımcı olan, kişi ve yer temini yapan kişilerin tespitini sağladıktan sonra 9 ayrı ilde baskınlar gerçekleştirdi.

Adana, Hatay, Mersin, Antalya, Konya, Gaziantep, Aksaray, Bingöl ile Niğde şehirlerinde yürütülen ortak operasyonda kadınları fuhuşa sürüklediği tespit edilen 15 şahıs, fuhuş yaptığı tespit edilen 30 kadın ve fuhuşa sürüklenen 11 kadın ifadeleri alınmak üzere savcılığa sevk edildi.

13 ERKEK, 2 KADIN TUTUKLANDI

Fuhuş yaptığı tespit edilen 30 kadın ile mağdur olduğu anlaşılan 11 kadın ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 6 yabancı uyruklu kadın sınır dışı edilirken bu kadınlara fuhuş yapmaları için yardımcı olan veya fuhuşa zorlayan 13ü erkek 2si kadın 15 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 2 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı