Korkunç Olay! Köpekleri Çuvala Koyarak Kuyuya Attılar!

Mersin'in Mut ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından henüz yavru olan 4 köpek çuvala konulup, ağızları kapatılarak kuyuya atıldı. Köpeklerden 2'si olay yerinde 1'i barınakta yaşamını yitirdi. Yaşama şansı çok az olan 1 köpek ise hayata tutunmayı başardı.

Mersin’in Mut ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından henüz yavru olan 4 köpek çuvala konulup, ağızları kapatılarak kuyuya atıldı. Köpeklerden 2’si olay yerinde 1’i barınakta yaşamını yitirdi. Yaşama şansı çok az olan 1 köpek ise hayata tutunmayı başardı. Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi harekete geçti. Mersin’in Mut ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi’nde kimliği henüz bilinmeyen caniler 4 yavru köpeğin ağzını kapatarak çuvala koydular. 3 köpek yaşamını yitirdi. 1’i kurtarıldı.

KÖPEKLER GÜNLERCE AÇ KALDI

Vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri kuyudan çıkardıkları çuvalı açtıklarında büyük bir şok geçirdiler. Çuvalın içine konan 4 köpekten 2’si yaşamını yitirmişti. 2 köpeği kurtarmak için çabalayan ekipler, yakında bulunan bir köyden  keçi sütü sağarak yavru köpeklere içirdiler. Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’ne getirilen yavruların biri tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sağ kalan 1 köpek hekimlerin  çabalarıyla yaşama tutundu. Yapılan müdahalelere olumlu yanıt veren yavru köpek kısa sürede kendini toparlamayı başardı. Tedavileri tamamlandıktan sonra sıcak bir yuva için sahiplenilmeyi bekleyecek.

YAŞAYACAKLARINA ŞANS VERMİYORDUM

Konu ile ilgili gazetecilere demeç veren veterinerlerden İsmet Olcan Karakuş: “Çuvaldan ne yazık ki 4 tane yavru köpek çıkıyor, bunlardan 2’si orada ölmüşler, 2’si hayatta kalmaya çalışıyordu. Onlar ekipler tarafından barınağımıza getirildi. Barınağımızda da biri kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Bu köpeğimizin kuyuda ne kadar kaldığını bilmiyoruz. Çok fazla susuz ve açtı. Önce bu ihtiyaçlarını giderdik, daha sonra vitaminleri yapıldı, yeme ve içmeyi de düzenli bir şekilde yaptığımız için sağlığına kavuştu. Gerçekten geldiklerinde çok kötü durumdalardı. Ben yaşayacaklarına çok fazla şans vermiyordum, o kadar kötülerdi” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı