82 Yaşındaki Eski CHP’li Vekil Fena Dolandırıldı

Sahtekarlarının hedefi olan Remzi Özen 2 milyon lirayı dolandırıcılara verdi. Gözü doymayan dolandırıcılar 3 milyon daha isteyince Özen kandırıldığını anlayıp polise koştu.

Telefon dolandırıcılarının son hedefi eski bir siyasetçi oldu. CHP milletvekilliğinin yanı sıra Alaçatı Belediye Başkanlığı da yapan Remzi Özen sahtekarlara tam 2 milyon lirasını kaptırdı. Polise giderek dolandırıldığını söyleyen Özen’in başından geçen olaylar şöyle gelişti…

Geçtiğimiz günlerde 82 yaşındaki özeni özel cep telefonundan arayan kimliği belirsiz bir kişi “Adın terör örgütü ile anılıyor” diyerek FETÖ soruşturmasından adını çıkaracağını vaat edip 2 milyon lira istedi. Dolandırıcıya inanan Özen, özel bir bankadaki hesabında bulunan 2 milyon lirayı çekerek Şanlıurfa’ya gidip sahtekara parayı eliyle teslim edip İzmir’e döndü. Ancak dolandırıcılar bununla yetinmeyin Özen ile yeniden irtibat kurdu.

İRTİBAT KESİLMEYİNCE KUŞKULANDI

Özen’den bu kez 3 milyon isteyen dolandırıcıların talebi üzerine yaşlı adam Çeşme’de bulunan arsasını satmak için çalışmalara başladı. Sürekli irtibat kurulmasından kuşkulanan Özen dolandırıldığını anlayınca hemen polise koştu. Siyaset yaptığı dönemde, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in özel kalem müdürlüğünü de yapan Özen’i dolandıran zanlıların yakalanması için emniyet güçlerinin çok titiz bir çalışma başlattığı öğrenildi. Polis ekipleri benzer durumlarda mağdur olunmaması için vatandaşları bir kez daha uyarmayı ihmal etmedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı