adplus-dvertising

81 devlet üniversitesi rektörü, YÖK Başkanı Özvar başkanlığında toplandı

81 devlet üniversitesi rektörü, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası Özvar, önümüzdeki sürece ilişkin yol haritasını açıkladı.
Takip et
81 devlet üniversitesi rektörü, YÖK Başkanı Özvar başkanlığında toplandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personeline yönelik ek ödeme/iyileştirme konusunda yapılacak mevzuat çalışmasına ilişkin Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar başkanlığında, bünyesinde tıp fakültesi bulunan 81 devlet üniversitesi rektörünün katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar’ın açılış konuşmasının sonrasında rektörlerle fikir alışverişinde bulunuldu. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, toplantı bitiminde önümüzdeki sürece ilişkin yol haritasını şöyle açıkladı:

“Yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin herhangi bir hak kaybına uğramayacak biçimde özlük haklarında lüzumlu iyileştirmelerin yapılması için Yükseköğretim Kurulu bünyesinde başlatılan yasal mevzuat çalışması ivedilikle tamamlanacaktır.

81 devlet üniversitesi rektörü, YÖK Başkanı Özvar başkanlığında toplandı

Bu konudaki çalışmalarda Sağlık Bakanlığı’nın 12.08.2022 tarihli ve 31921 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ek Ödeme Yönetmeliği ile sağlık personeline döner sermayeden yapılacak ek ödeme oranlarında iyileştirmelere eş değer bir düzenleme asıl alınacaktır.

Yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin problemlerine kalıcı çözümler getirecek yasal düzenleme üstünde çalışmalar devam etmektedir.”

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin özlük hakları konusunda mağduriyet yaşamaması için hassasiyetle ve kararlı bir biçimde çalışıldığını vurgulayarak, “Problemin mümkün olan en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.