adplus-dvertising

77 yaşındaki Murat Altun’un spor azmi, bir oda dolusu madalyası var

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşayan 77 yaşındaki Murat Altun, spor azmiyle günde 15 kilometre koşarak gençlere taş çıkartıyor.
Takip et
77 yaşındaki Murat Altun’un spor azmi, bir oda dolusu madalyası var
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşayan 77 yaşındaki Murat Altun, doktorların spor yapmazsa hasta olacağını söylemesi üstüne her gün koşmaya başladı. Günde 15 kilometre koşmayı ihmal etmeyen 15 torun sahibi Altun, Türkiye’nin bir çok ilinde gerçekleştirilen maratonlara katılarak 200’e yakın madalya ve çok sayıda kupa biriktirdi. Azmiyle sanki gençlere taş çıkaran Altun, koşmadığı zamanlarda bacaklarının ağrıdığını belirtiyor.
Koşmaktan lezzet aldığını ifade eden Murat Altun, “Günde 10-15 kilometre koşuyorum. Koşmazsam rahat etmem. Gençlere örnek olması için tavsiye ediyorum. Sağlığım ve ömrüm yerinde olana kadar koşacağım” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin her yerinden madalya aldım”

21 kilometrelik uzun maratonlara katıldığını belirten 77’lik sporcu Altun, “5-6 kez Tarsus’a, 3 kez İzmir’e ve 5-6 kez Antalya’ya gittim. Türkiye’nin her yerinden madalya aldım. 21 kilometre koşarak 20 kişi arasında birinci oldum. İzmir’de Balkan şampiyonu oldum. Yazları mutlaka memleketim Ardahan’a temiz hava alıp koşmak için giderim. Allah ne vermişse yiyorum. Sigara içmiyorum. Sabah erkenden koşuyorum ve güzel hava alıyorum. Hiç boş kalmadım” diyerek konuştu.
Altun, gençlere de sigara ve alkolden uzak durmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.