77 Kaçak Göçmen Çanakkale’de Yakalandı

Çanakkale’de polis ekiplerinin, göçmen kaçakçılığına yönelik olarak yaptığı operasyonda 77 kaçak göçmen yakalandı ve bu kapsamda 1 organizatör tutuklandı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, il genelinde göçmen kaçakçılığına karşı operasyonlar düzenlendi.

son 1 haftada, göçmen kaçakçılığı suçlarının engellenmesi ve organizatörlerin yakalanmasına yönelik olarak 3 ayrı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda yasa dışı yollarla, Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçme hazırlığı içinde olan Afgan uyruklu 77 kaçak göçmen yakalandı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Operasyonlar kapsamında 3 araç ile 26 can yeleği ele geçirildi. 3 organizatör yakalandı. Kaçak göçmenler emniyetteki işlemleri sonrasında Ayvacık ilçesinde bulunan Yabancıları Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

Emniyetteki ifadelerini ardından adliyeye sevk edilen organizatörlerin, 2’si adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanarak serbest bırakılarak, 1 organizatör de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı