adplus-dvertising

77 gündür aranan Hasan’ın cesedi bulundu

Kırşehir’de bir çoban, Aksaray sınırında bulunan bir köprünün ayağına sıkışmış halde bir erkek cesedi buldu. Olay yerine gelen ekiplerce ceset sıkıştığı yerden çıkartılırken, cesedin 77 gün önce kız arkadaşıyla beraber öldürüldükten sonra Kızılırmak’a atılan Hasan Aydoğan’a ait olduğu tespit edildi.
Takip et
77 gündür aranan Hasan’ın cesedi bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre Kızılırmak’ın geçtiği Sarıyahşi köprüsü yakınlarında yemek yiyecek olan çoban Hızır İlyas Aydemir, köprünün ayaklarına sıkışmış halde erkek cesedi gördü. Aydemir tarafından yapılan ihbarın sonrasında olay yerine AFAD, sağlık, Ankara’dan gelen Jandarma Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, JAK, Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri sevk edildi. Ekipler, cesedi sıkıştığı yerden çıkartmak için çalışmalara başlarken bölgeye araştırmalarda bulunmak üzere Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, İl Jandarma Komutanı Albay Sadık Gülecen, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin de geldi.

77 gündür aranan Hasan’ın cesedi bulundu

77 gündür seferber olundu

25 Mart tarihinde Hasan Aydoğan (21) ve Şeyma Demir’den (18) haber alamayan aileleri kayıp ihbarında bulunmuş, ve ihbardan sonra başlatılan çalışmalar neticesinde Kırşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi olan Ş.E. ve S.A.’nın gözaltına alınmıştı. Zanlıların cesetleri attıkları bölgeyi göstermesinin sonrasında yapılan arama çalışmalarında kayıp ihbarından 3 gün sonra Şeyma Demir’in cansız bedeni, ters kelepçelenmiş ve ensesinden tabancayla vurulmuş biçimde Kızılırmak’ta bulunmuştu. İhbar tarihinden bu yana kayıp Hasan Aydoğan’ı arama çalışması ise kesintisiz devam etti. Helikopter desteği ile beraber AFAD, jandarma sualtı ekipleri, JAK ekipleri gencin bulunması için seferber oldu.

Atıldığı yerden 30 kilometre uzakta bulundu

Erkek cesedinin, zanlılar Ş.E. ve S.A.’nın ifadelerinde attıkları belirttiği bölgeden 30 kilometre uzakta bulunduğu öğrenilirken Hasan’ın ailesi tarafından belirlenen cesedin kimlik tespiti için adli tıp kurumuna gönderileceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.