adplus-dvertising

73 yaşındaki ‘Demir adam’a özel ödül

Bodrum’da, “Rekabetin cinsiyeti mi olur?” sloganıyla bu sene ikinci defa gerçekleştirilen “Man&Woman Challenge” triatlon yarışlarına katılan Antalyalı 73 yaşındaki ‘demir adam’ Ali Bıdı, 70+ yaş kategorisinde rakip bulamayınca, ’70 yaş erkekler özel ödülü’ aldı. Bıdı, ödülünü Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın elinden aldı.
Takip et
73 yaşındaki ‘Demir adam’a özel ödül
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muğla Valiliği ve Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve ‘Rekabetin cinsiyeti mi olur?’ sloganıyla yapılan ‘Man&Woman Challenge’ triatlon yarışları Bodrum’da son buldu. Yarışlara 7 ülke 22 kentten ortalama 500 sporcu katılırken, yarışçılar kuvvet ve dayanıklılık gerektiren; yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere 3 ayrı parkurda kıyasıya mücadele etti. 1,2 kilometre yüzme, 60 kilometre bisiklet, sonrasında da 15 kilometre koşu etabı renkli görüntülere sahne oldu.

73 yaşındaki ‘Demir adam’a özel ödül

Torba Mahallesi ile Güvercinlik Mahallesi arasında bisiklete binen yarışçılar, ormanlık alandan zorlu ve bir o kadar güzel manzaraya sahip parkuru geçti. Antalya’dan yarışlara katılan ve Türkiye’nin ‘Demir Adam’ olarak tanıdığı 73 yaşındaki iş insanı ve milli sporcu Ali Bıdı, 70+ yaş kategorisinde rakip bulamadı. Fakat, yarışa katılan Ali Bıdı, 6 saat olarak tespit edilen yüzme, bisiklet ve koşu etaplarını 5 saat 30 dakikada bitirmeyi başardı. Bıdı, son senelerin en zorlu yarışını başarılı bir neticeyle bitirmenin sevincini yaşadı.

73 yaşındaki ‘Demir adam’a özel ödül

Yarışlar sonunda dereceye girenlere, Kaynar mevkisinde bir otelin bahçesinde gerçekleştirilen törenle ödülleri verildi. Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı’ya ’70 yaş erkekler özel ödülü’ verildi. Bıdı ödülünü Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın elinden aldı. Başkan Aras, bıdı ile beraber birincilik kürsüsüne çıkarak objektiflere poz verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.