73 Bin İşsiz Belediyeden Gelecek Haberi Bekliyor!

Çukurova Belediyesi'ne tam 73 bin kişi özgeçmiş bıraktı ve müjdeli haberin gelmesini bekliyor. Belediyenin alacağı çalışan sayısı ise yalnızca bin 300.

73 Bin İşsiz Belediyeden Gelecek Haberi Bekliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ülkemizdeki işsizlik sorunu her geçen gün daha da vahim bir hal alırken bu durumun son örneği Adana’da yaşandı. Tam 73 bin kişi iş bulma ümidi ile Çukurova Belediyesi’ne öz geçmişini bıraktı. Belediyenin alması muhtemel çalışan sayısı ise yalnızca bin 300 kişi olarak açıklandı.

5 yıllık ilk döneminin ardından 31 Mart’ta yine seçilen Başkan Soner Çetin, hayırlı olsun ziyaretine gelenlerin büyük çoğunluğunun iş istediğini dile getirdi. Ziyarete gelen hemen hemen herkesin elinde bir CV bulunduğunu ve bu durumun son derece üzücü olduğunu ifade eden Başkan yetkililerden ilçedeki ciddi işsizlik sorununa çözüm bulmaları konusunda yardım istedi.

SOKAKLAR İŞSİZ GENÇLERLE DOLU

Türkiye’nin en önemli büyükşehirlerinden biri olan ve nüfusu her geçen gün artan Adana’da işsizlik ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Büyük bir sanayi ve tarım kenti olmasına rağmen işsizliğin üst seviyelere geldiği Adana’da sokaklar boş gezen gençlerle dolu. Çukurova Belediyesi’nde yaşananlar ise bu durumun en acı örneği. Artık eğitimin ve diplomanın da iş bulmak için yeterli olmadığını dile getiren gençler şehirde yeni iş imkanları oluşturulup kendilerine fırsat verilmesini istiyor.

Turgay Çakmakçı
turgaycakmakci@haber.com

1985 yılında Ardahan Göle'ye bağlı Köprülü Beldesi'nde dünyaya gelen Turgay Çakmakçı, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olmuştur, Öğrencilik yıllarında medya sektörüne giren Çakmakçı...

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.