73 Bin İşsiz Belediyeden Gelecek Haberi Bekliyor!

Çukurova Belediyesi'ne tam 73 bin kişi özgeçmiş bıraktı ve müjdeli haberin gelmesini bekliyor. Belediyenin alacağı çalışan sayısı ise yalnızca bin 300.

Ülkemizdeki işsizlik sorunu her geçen gün daha da vahim bir hal alırken bu durumun son örneği Adana’da yaşandı. Tam 73 bin kişi iş bulma ümidi ile Çukurova Belediyesi’ne öz geçmişini bıraktı. Belediyenin alması muhtemel çalışan sayısı ise yalnızca bin 300 kişi olarak açıklandı.


5 yıllık ilk döneminin ardından 31 Mart’ta yine seçilen Başkan Soner Çetin, hayırlı olsun ziyaretine gelenlerin büyük çoğunluğunun iş istediğini dile getirdi. Ziyarete gelen hemen hemen herkesin elinde bir CV bulunduğunu ve bu durumun son derece üzücü olduğunu ifade eden Başkan yetkililerden ilçedeki ciddi işsizlik sorununa çözüm bulmaları konusunda yardım istedi.

SOKAKLAR İŞSİZ GENÇLERLE DOLU

Türkiye’nin en önemli büyükşehirlerinden biri olan ve nüfusu her geçen gün artan Adana’da işsizlik ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Büyük bir sanayi ve tarım kenti olmasına rağmen işsizliğin üst seviyelere geldiği Adana’da sokaklar boş gezen gençlerle dolu. Çukurova Belediyesi’nde yaşananlar ise bu durumun en acı örneği. Artık eğitimin ve diplomanın da iş bulmak için yeterli olmadığını dile getiren gençler şehirde yeni iş imkanları oluşturulup kendilerine fırsat verilmesini istiyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı