70 Milyonluk Yılbaşı İkramiyesini Almayan Vatandaşa Yargı Yolu Açıldı

Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanmasına rağmen henüz ortaya çıkmayan talihli, yargılama süreci sonunda ödülünü alabilecek.

2019 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanmasına rağmen henüz ortaya çıkmayan talihli, mahkemelik oldu. Bazı kişilerin başvuru yaparak talihli olduklarını belirtmesi üzerine olayı mahkemeye taşıyan Milli Piyango İdaresi, mahkeme süreci tamamlandıktan sonra ikramiyeyi sahibine teslim edecek.


“ŞİKAYETTE BULUNDUK”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar, “Son günlerde basına yansıyan haberlerin de ardından onlarca sayıda farklı başvuru, girişimler ve aramalar oldu. Bunlardan en sonuncusu da önceki gün itibariyle yaşandı. Konuyu cumhuriyet savcılığına bildirdik, şikayette bulunduk” ifadelerini kullandı.

“İKİ KURUMA SORU SORACAĞIZ”

Uçar, son günlerde basına yansıyan haberlerin de ardından onlarca sayıda farklı başvuru, girişim ve aramayla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Bize sorulan hukuki çerçevedeki bilgiyi vermekle mükellefiz. O çerçevede o soruşturma da yürüyor. O soruşturmanın sonucu ortaya çıkmadan, gerçekten biletini ibraz ederek talihli olarak ortaya çıkan bir kişi de gelmiş olsa cumhuriyet savcılığının bu soruşturmasıyla paralel şekilde Merkez Bankasından teyit almadan bu ödemenin yapılması mümkün olmayacak. Bir talihli elinde biletle geldiğinde iki kuruma soru soracağız. Bunlardan birisi, biletlerimizin basıldığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en güvenli matbaası olan Merkez Bankası matbaası. Biletin gerçek olup olmadığını onlara soracağız. Cumhuriyet savcılığına da gelen kişiyle, ‘biletim çalındı’ suçlamasıyla başvuran kişinin arasında bir bağ olup olmadığını soracağız. Yargının vereceği karar doğrultusunda bu işlem gerçekleştirilecek. İkramiye ödenmesi, soruşturmanın bitmesine, yargı kararına kalmış bir durum haline gelecek” şeklinde konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı