7. Koğuştaki Mucize Filminin Konusu ve Bilinmeyenleri

Aras Bulut İynemli'nin başrolde oynadığı 7. Koğuştaki Mucize filmi hangi filmden uyarlandı ve konusu ne? Filmin fragmanı ve merak edilenler haberimizde...
Takip et
7. Koğuştaki Mucize Filminin Konusu ve Bilinmeyenleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

6 Eylül’de fragmanı yayınlanan 7. Koğuştaki Mucize filmi, sadece 2 dakikalık videosuyla bile izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Yayınlandığı gün fragmanı 4 milyon kez izlenerek rekor kıran film, şimdiden sıkı bir hayran kitlesini oluşturmuşa benziyor.

Başlangıçta ismi “Yedi Numaralı Hücredeki Mucize” olan film, sonradan 24 Haziran’da alınan bir kararla “7. Koğuştaki Mucize” adıyla izleyiciye sunulması yönünde bir değişikliğe gidildi.

Daha önce dizi ve sinema filmlerinde sıkça görmeye alışık olduğumuz, Çukur dizisiyle yıldızı parlayan yetenekli oyuncu Aras Bulut İynemli, 7. Koğuştaki Mucize filminde başrolde oynuyor. İynemli, filmde kızına kavuşmak için mücadele veren zihinsel engelli olduğu tahmin edilen bir baba olan Memo’yu (Mehmet Koyuncu) canlandırıyor.

Merakla beklenen 7. Koğuştaki Mucize’nin çekimlerinin bir kısmı Muğla’da yapıldı. Bir kısmı ise Beykoz Kundura’da özel olarak hazırlanan bir platoda çekildi.

Filmin dağıtım işlerinden ise CJ Entertainment Turkey sorumlu. Filmin müzikleri ise Hasan Özsüt’ün imzasını taşıyan Prag Filarmoni Orkestrası tarafından yapıldı.

Bir Güney Kore filmi olan Miracle in Cell No.7‘den uyarlanan filmin senaryosunu Senaryosunu Kubilay Tat üstlendi, senaryo süpervizörlüğünü ise Özge Efendioğlu gerçekleştirdi. Filmin isminin başta “Yedi Numaralı Hücredeki Mucize” olduğundan bahsetmiştik. Güney Kore yapımıyla birebir aynı olması istenmemiş olacak ki, ismi sonradan değiştirilmiş. ?

Ünlü yönetmen Mehmet Ada Öztekin daha önce Aras Bulut ile Martıların Efendisi ve Mahmut İle Meryem adlı filmlerde de birlikte çalışmıştı. Öztekin, İynemli’yle çalışmaktan memnun kalmış olacak ki onunla tekrar aynı projede yer alıyor. Daha önce izleyicisiyle buluşturduğu pek çok başarılı filmle adından söz ettiren Öztekin, bu kez yine bir dram filmiyle karşımıza çıkıyor.
7. Koğuştaki Mucize Filminin Konusu ve Bilinmeyenleri

7. Koğuştaki Mucize Filminin Konusu

Sıkıyönetim yıllarında (1983) bir Ege kasabasında geçen film, haksız yere hapse atılan Memo ile kızı Ova’nın adalet arayışı ve kavuşma hikayesi üzerine kurulu. Türk sinemasında aslında görmeye alışık olduğumuz bu senaryo yine de izleyicisinde merak uyandırmayı başardı.

7.Koğuştaki Mucize için haksız yere suçlanan bir babayla, yalnız kalan küçük kızının buluşma hikayesi diyebiliriz kısaca. filme bir dönem havası verilmiş ve 80 darbesi sonrası gücü ve baskısı artan askeri yönetimle bir hesaplaşmaya gidilmiş.

Uyarlamasının yapıldığı Miracle in Cell No.7 filmine göre  daha fazla dram içeriyor ve çocuk babası içeriye alındıktan sonra yalnız kalıyor. Uyarlamada ise çocuğun başında bir babaanne var ve onunla çocuğu gibi ilgilenen bir öğretmen. Bunlar da o dönemin ruhuna uygun şeyler. Ya da duygusallığı ve gelenekleri özellikle beslemesine dikkat edilen detaylar.

Baba Memo küçük kızı Ova ile aynı yaş zakasına sahip olduğu için, kızıyla çok iyi anlaşan ama gerçek hayatta bunun zorluklarını yaşayan biri. İçinde kötülük duygusu bulunmayan ama içindeki iyilik ve masumiyeti de ifade edemeyen bir yetişkin! Ama bedensel bir yetişkin! Memo, kızının ölümünden sorumlu olduğunu düşünen ve içini sadece intikam hırsı kaplayan albayın çabaları sonucu hapse atılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.