adplus-dvertising

66 kişinin öldüğü uçağın pilotun yaktığı sigara yüzünden düştüğü ortaya çıktı!

2016’da 66 kişiye mezar olan EgyptAir uçağının düşüşünün sebebi tespit edildi. Araştırma neticelerine göre acil vaziyet maskesinden sızan oksijen, pilotun yaktığı sigarayla alev aldı ve patlama meydana geldi.
Takip et
66 kişinin öldüğü uçağın pilotun yaktığı sigara yüzünden düştüğü ortaya çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2016 senesinde Fransa’nın Paris Chaerles de Gaulle şehrinden Mısır’ın Kahire kentine gitmek için havalanan EgyptAir’in MS804 sefer sayılı uçağı Yunanistan’ın Girit Adası’nın güney kesiminde düşmüştü. 2016 senesinin Mayıs ayında yaşanan kazada 66 yolcu ve uçağın mürettebatı yaşamını yitirmişti.

Fransa’da Paris Charles de Gaulle’den kalkan uçakta kimliği belirlenen 1 İngiliz, 12 Fransız, 30 Mısırlı, 2 Iraklı ve 1 Kanadalı yolculuğunu olduğu açıklanmıştı. Yetkililer uçağın ‘ölüm sarmalına’ düşmeden önce şiddetli dönüşler yaptığını belirtmişti.

Kazanın sonrasında ABD Donanması’nın da dahil olduğu büyük bir arama-kurtarma görevinin sonrasında uçağın karakutusu Yunanistan’da bulunmuştu. Karakutu üstünde senelerce devam eden çalışmanın neticesinde soruşturma tamamlandı,

Kazaya, pilotun kokpitte yaktığı sigaranın acil vaziyet maskesinden sızan oksijenle tepkimeye girerek meydana getirdiği patlamanın yol açtığı açıklandı.

Havacılık uzmanları tarafından hazırlanan ve Paris’teki Temyiz Mahkemesine gönderilen bir rapora göre, Mısırlı pilotların kokpitte sigara içtikleri biliniyordu. Çünkü pilotların sigara içmesi, kazanın meydana geldiği dönemde yasak değildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.