6 Farklı Anket Şirketi Partilerin Oy Oranlarını Açıkladı

6 farklı anket şirketi partilerin oy oranlarını açıkladı. Anketlerde en dikkat çeken sonuç CHP’yi AK Parti’nin önünde gösteren Avrasya oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde barajın aşağı çekilmesi tartışmaları ve yani parti kurma uğraşları ile hareketlenen siyaset sahnesinde 6 farklı anket firmasından gelen sonuçlar büyük heyecan yarattı.

İstanbul merkezli Toplumsal Etki Araştırmaları Merkezi (TEAM), 1 Ekim’de paylaştığı raporda ‘seçmenlerin hangi partiye oy vereceği hususunda’ araştırmalar gerçekleştirilen farklı anket firmaları ile alakalı bir veri analizi yaptı.

AK PARTİ’Yİ YÜZDE 29,9 OLARAK AÇIKLADILAR

ORC, Piar, Avrasya, ADA, Potimar ve Saros gibi farklı anket firmalarının verilerinin olduğu raporda 6 farklı anket firmasının verilerinin ortalaması ele alındı. 6 anket firmasından 4’ü Cumhur İttifakı’nın oylarını yüzde 50’nin altında açıklarken, yalnızca ORC ve AK Parti’ye yakınlığıyla tanınan Optimar Araştırma, bu oranı yüzde 50’nin biraz üstünde gösterdi. Saros firması Cumhur İttifakı’nın oy oranını yüzde 43 olarak duyururken, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucunu sıfır hatayla bilen Avrasya şirketi (AKAM), AK Parti’nin oy oranını yüzde 29,9 olarak açıkladı.

İşte 6 araştırma şirketinin verileri;

6 Farklı Anket Şirketi Partilerin Oy Oranlarını Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı