6 Çocuğa Tecavüz İddiası!

İstanbul  Ümraniye’de Fıkıh-Der’e ait yatılı kuran kursunda 6 çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu iddiası ortalığı karıştırdı. 6 öğrenci şikayetçi oldu.

İstismara uğrayan mağdur çocuklar, savcılığa şikayette bulundu. Soruşturmada 3 sanık tutuklandı. 6 öğrencinin şikayetçi olduğu davada 20’den fazla çocuğun da mağdur olduğu bildirildi.

Ümraniye’de bulunan ve ruhsatsız olduğu belirlenen Fıkıh-Der isimli dernek, bünyesinde faaliyet gösteren yatılı kuran kursları bulunduruyor. Kurs sorumlusu olduğu belirtilen Ömer I. ve eğitmenlerden Hacı Serkan B. İle Tarık.’nin kursta yatılı olarak kalan çocuklara tecavüz ettikleri gün yüzüne çıkarıldı.

Cinsel istismar mağduru çocuklar polise şikayette bulundu. 6 çocuğun şikayeti üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. 3 sanık hakkında tutuklama kararı alındı. Sanıklardan Tarık B.’nin 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda öğretmenlik de yaptığı ortaya çıktı.

ÇOCUKLARIN İFADELERİ KORKUNÇ

Mağdur çocuklardan birisi olan H.R.Ö’nün ilk olarak şikayette bulunmasının ardından aynı iddialarla 5 çocuk daha şikayetçi oldu. Verilen ifadelerde çocuklara tecavüz edildiği, tacizlerde bulunulduğu ve şiddet uygulandığı belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı