adplus-dvertising

53 suçtan aranıyordu, ‘Kaparo’ operasyonunda yakalandı

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin 3 aylık teknik ve fiziki takibi neticesi ‘Kaparo’ dolandırıcılığı zanlısı üç kişi gözaltına alındı.
Takip et
53 suçtan aranıyordu, ‘Kaparo’ operasyonunda yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Ankara’dan S.B. ve Adapazarı’dan F.A. adlı vatandaşların konteynır satın almak için ödedikleri kaparo paralarına el konulduğunu belirtmesi üstüne yapılan incelemede aynı taktik ile ortalama 40 kişinin dolandırıldığı gün yüzüne çıktı.

53 suçtan aranıyordu, ‘Kaparo’ operasyonunda yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince Marmaris Başsavcılığı koordinesinde projeli dosya çerçevesinde 3 ay teknik ve fiziki takip sonrası olayla alakalı 3 şüpheli tespit edildi. M.B.,N.Y. ve A.G. adlı zanlılar, Denizli ve Afyonkarahisar illerinde eşzamanlı operasyonla gözaltına alındı. 3 adreste yapılan aramada 14 tane telefon, 8 tane banka kartı ve 4 tane sim kart ele geçirildi.

Zanlılardan Denizli Sarayköy nüfusuna kayıtlı 25 yaşındaki M.B. ikamet aramasına gidildiği esnada balkondan atlayarak kaçmaya başladı. Kovalamaca sonrası M.B. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.
Yakalanan M.B.’nin parmak izi tespitinde 53 ayrı dosyadan UYAP aranması ve 23 sene kesinleşmiş hapis cezasının olduğu belirlendi. Gözaltına alınan M.B. N.Y. ve A.G adlı biri kadın üç zanlının Emniyetteki işlemlerinin sonrasında Marmaris Adliyesine sevk edildi.

Kaparo dolandırıcılarının yaklaşım 40 vatandaşı 2 milyon TL dolandırdığı öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.