50’den Fazla Ülke Hindistan’a Çağrı Yaptı

Birleşmiş Milletler’de aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 50’den fazla ülke, Cammu Keşmir özel bölgesinde insan hakları ihlallerinin durdurulması için Hindistan’a çağrı yaptı.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’nde, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 50’den fazla ülke, daha önce özel statüsü bulunan ve Hindistan tarafından kaldırılan Cammu Keşmir için çağrıda bulundu. Pakistanlı nüfusun yoğun olduğu bölgede şimdi insan hakları ihlalleri gerçekleştiriliyor.

Pakistan nüfusunu bölgeden uzaklaştırmak için Hindistan tarafından uygulanan insan hakları ihlallerine BM’den “Dur!” çağrısı geldi. İsviçre’deki BM Cenevre Ofisi’nde İnsan Hakları Konseyi 42’nci oturumun ikinci gününe Cammu Keşmir meselesi damgasını vurmuş oldu.

“ENDİŞE DUYUYORUZ”

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi’nin İHK’de yaptığı konuşmayla birlikte, 50’den fazla ülke harekete geçti ve bildiri yayınlandı. Bildiride bölgedeki durumun insan hakları mekanizmaları açısından aciliyet arz ettiğinin de altı çizildi. Bildiride, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet’in, Hindistan’ın bölgedeki son eylemlerinden endişelendiğine yönelik yaptığı konuşmanın desteklendiği de belirtildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı