500 TL bayram parası var mı, kimler bayram harçlığı alabilir!

500 TL bayram parasını kimler alabilir, bayram parası verilecek mi? bayramın yaklaşmasıyla birlikte bayram parası da gündeme geldi. Bu bayram para dağıtılacak mı? Kimler bayram parası alabilir haberimizin devamında.

500 TL bayram harçlığı verilecek mi sorusu bazı medya organlarında ve sosyal medya hesaplarında dile getirilmeye başlanırken vatandaşlar da 500 TL bayram harçlığı ile alakalı aramalara başladı. Kısa çlaışma ödeneğinden, 1000 TL pandemi desteğine kadar bir dizi yardımda bulunan devlet, bayram harçlığı ile alakalı hazırlıklar yapıyor mu? 500 TL bayram harçlığı verilecek mi? İşte cevabı. ..

500 TL BAYRAM HARÇLIĞI VERİLECEK Mİ?

Sabah Gazetesi Ekonomi yazarı Faruk Erdem de bu konu ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu!

Daha önce de İçişleri Bakanlığının ve il valiliklerinin her vatandaşa 1000 TL dağıttığına yönelik iddialar çıkmış, hem valilikler hem de İçişleri Bakanlığı bu iddiaları yalanlamıştı. 1000 TL sosyal yardım parasından faydalanmak için e-Devlet üstünden müracaat yapabilirsiniz, aynı biçimde kamu bankalarının 6 ay geri ödemesiz kredilerinden de faydalanabilirsiniz.

500 TL BAYRAM HARÇLIĞI VERİLECEK Mİ?

İŞTE FARUK ERDEM’İN BAYRAM HARÇLIĞI YORUMU!

“Hane halklarına maddi destek, aile ve çalışma bakanlığının koordinasyonunda yürütülmektedir. Bugüne kadar 3 fazda 1000’er liralık yarrdımlar vatandaşlara ödenmiştir. İlk fazda 2.1 milyon aileye, 2. fazda 2.3 milyon aileye, toplamda 4.4 milyon aileye 1000er liralık ödenmiştir. 3. fazla alakalı müracaatlar devam ederken, ilk etapta ortalama 500 bin aileye 1000’er liralık yardım yapılmıştır. Bunun dışında kamu bankaları aracılığıyla 6 ay ödemesiz bireysel destek ve esnaf kredileri ödenmektedir. Toplamda 5 milyon 52 bin vatandaşa 29.2 milyar lira bireysel destek kredisi ödenmiştir. Bayramla alakalı olarak da emeklilere hem erken ikramiye ödemesi hem de erken maaş ödemesi yapılmaktadır. Bunun dışında bayram harçlığı ödemeleri yönündeki söylemler asılsızdır. Resmi makamlar açıklama yapmadan bu tür söylentilere aldırış etmemek lazım. “

500 TL bayram harçlığı her aileye mi?

Açık Kapı 400 TL Bayram Harçlığı Yardım İddialarına Açıklama Geldi!

Açık kapı uygulaması üstünden yapılan yardımları merak eden vatandaşlar, yetişkin kişiler için 400 TL, çocuklar için ise 100 TL yardım ödeneceği ile ilgili lüzumlu açıklamaları yaparak karşılaştırmalar yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda ve basın açıklaması doğrultusunda son nokta konuldu. En çok gündeme gelen açık kapı müracaat yardımları ile ilgili yapılan kamuoyunu bilgilendirme açıklaması doğrultusunda ‘’ Sigortalı yahut sigortasız olmasına bakılmaksızın, yetişkinlere 400 TL çocuklara da 100 TL yardım yapılacaktır. Bir an önce müracaat yapın’’ tarzında yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı söylendi. Böylelikle bu haberlerin yalan olduğu ile ilgili lüzumlu açıklamalar da bulunuldu.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı