5 Kişilik Takside 13 Kişilik Göçmen Kaçakçılığı

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri Kayseri-Malatya yolunda bir ticari taksiyi durdurdu. Araçta bir şoför ve 12 Afgan göçmen olduğunu gören polisler gözlerine inanamadı.

5 Kişilik Takside 13 Kişilik Göçmen Kaçakçılığı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kayseri polisi ilginç bir operasyona imza attı. Şehre kaçak göçmenlerin getirileceği ihbarını alan polis ekipleri iki şüpheliyi takibe aldı. Kayseri-Malatya yolunda bir ticari taksiyi durduran polisler gözlerine inanamadı.

2 ZANLI YAKALANDI

Çünkü 5 kişilik otomobilin içinde tam 13 kişi vardı. 12 Afgan göçmeni taşıyan taksici gözaltına alındı. Zavallı insanların hayalleri ile oynayıp paralarını alan 2 şüpheli de çok zaman geçmeden yakalandı. Zanlıların Afganlardan kişi başı bin 500 Türk lirası aldığı öğrenildi. 12 Afgan işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere polis merkezine götürülürken 2 organizatör ifadelerini için karakola götürüldü. Göçmenleri taşıyan taksi sürücüsü ise serbest bırakıldı.

İDDİALARI REDDETTİLER

İfadeleri alınan göçmenler, kendilerinin Avrupa’ya götürüleceklerini düşündüklerini, bunun için 2 kişiye para verdiklerini söyledi. Gözaltına alınan 2 zanlı ise iddiaları reddederek olayla ilgileri olmadığını söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.