5.8’lik İstanbul Depremini Bilmişti! Türkçe Tweet Attı

Tutturduğu deprem tahminleriyle meşhur olan Frank Hoogerbeets, sosyal medyadan kendisine gelen binlerce soruya Türkçe yanıt verdi.

Tahmin ettiği depremlerle kısa sürede meşhur olan deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, sosyal medyadan kendisine yöneltilen binlerce Türkçe soruya daha fazla dayanamadı ve Türkçe yanıt verdi. Twitter’dan yanıt veren Hoogerbeets, “Deprem eğilimli bir bölgedeyseniz, yüksek alarm durumunda kalabilirsiniz” ifadelerini kullandı.


Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 şiddetindeki depremin ardından sosyal medyada binlerce kullanıcı, meşhur deprem uzmanı Frank Hoogerbeets’i soru yağmuruna tuttu.

“YAPAMAYIZ!”

Gelen sorulara daha fazla kayıtsız kalamayan Frank Hoogerbeets, kişisel Twitter hesabından türkçe bir açıklama yaptı. Hoogerbeets yaptığı açıklamada, “Lütfen deprem yerlerini tahmin edebileceğimiz izlenimini edinmeyin. Yapamayız! Genel olarak gezegene uygulanan kritik zaman dilimlerini izole etme çabasıyla belirli gezegen geometrisine odaklanıyoruz, böylece deprem eğilimli bir bölgedeyseniz yüksek alarmda kalabilirsiniz” sözlerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı