49 İlin Emniyet Müdürü Değiştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre 49 İlin Emniyet Müdürü değişti.

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete’de paylaşıldı. Kararname ile boşta olan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine atama gerçekleştirilirken, 49 ilin Emniyet Müdürü değiştirildi. Bu illerden 14’ünün Emniyet Müdürü, polis başmüfettişliğine atandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZASIYLA YAYINLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi uyarınca; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Resul Holoğlu, Personel Daire Başkanı Ahmet Şengün ve Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilirken, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı vazifesini vekaleten yapan 1. Hukuk Müşaviri Selami Hüner de bu vazifeye asaleten atandı. Hüner’den boşalan 1. Hukuk Müşavirliği´ne ise Polis Başmüfettişi Ziyaettin Kaygusuz getirildi.

49 İLİN EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Kararnameyle, içlerinde Diyarbakır, Bursa, Mardin, Hakkari, Tunceli ve Şırnak’ın da yer aldığı 49 şehrin Emniyet Müdürü değişti. Buna göre; Konya Emniyet Müdürü Şükrü Yaman Diyarbakır’a, Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan Bursa’ya, Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar Balıkesir’e, Hakkari Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu Muğla’ya, Şırnak Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy Manisa’ya, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya Mardin’e, Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk Kayseri’ye, Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek Gaziantep’e ve Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz Hatay’a gönderildi.

Kararnamede ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki bazı daire başkanlıklarında da değişiklik yapıldı. Kırıkkale Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı, Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik Personel Daire Başkanı, Bartın Emniyet Müdürü Ogün Vural Kriminal Daire Başkanı, Medya- Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Tolga Aliusta Koruma Daire Başkanı, Polis Başmüfettişi Ayşegül Özcan Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanı olarak görevlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı