47 ülkeye ihraç edilen Fiat Egea, 2021’de tamamen yenilenecek

Türkiye’de üretimi yapılarak global piyasaya satışı yapılan Fiat Eega modeli için müjdeli haber geldi. KAP’a yapılan açıklamada 225 milyon dolar harcanarak yeni bir Egea serisinin üretileceği söylendi.


TOFAŞ’ın Türkiye’de üretip 47 ülkeye ihraç ettiği Fiat Egea, yepyeni yüzüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oldukça ciddi bir yatırımın yapılarak 2021 yılında tamamen yenilecek olan Fiat Egea, ekonomik yakıt tüketimi ve aynı zamanda ekonomik satış fiyatı ile yine Türkiye’de vatandaşın yüzünü güldürecek. Honda’nın Türkiye fabrikasını kapatması haberinden sonra vatandaşı sevindiren bir gelişme olan Fiat Egea’nın yeni neslinin geliştirmek için 225 milyon dolar harcanacak.

8 YILLIK HEDEFİN YARISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fiat yönetimi Egea modeli için kendine koyduğu hedefte yarıya geldi. 2015 yılında seri üretimine geçilen ve 2023 yılına kadar global piyasada 1.3 milyon araç satmayı hedefleyen firma, şu ana kadar 530 bin adetten fazla Egea sattı. Hedefini gerçekleştirme de çok ciddi bir adım atan Fiat, Türkiye’de işbirliği yaptığı TOFAŞ ile yeni seri Fiat Eega üretimi içinde anlaştı. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklaması da bugün itibarıyla yapıldı.

YENİ MODELLER SATIŞLARI ARTIRACAK

2016 yılında spor yaparken kalp krizi sebebiyle hayatını kaybeden Mustafa Koç, Fiat Egea’nın çok özellikli bir proje olduğunu ve bütün dünyaya ihraç edilebileceğini açıklamıştı. 1.3 milyon satış hedefine ulaşmak için ise yeni bir Fiat Egea üretilecek. Tasarım, özellik ve motor hacmi konusunda değişikliklerin yapılacağı yeni modelin üretimi 2020 yılının sonunda başlayacak ve 2021 yılında bütün dünyada satışına başlanacak. Yeni Fiat Egea’nın gelecek yıl otomobil fuarında da tanıtılması bekleniyor.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.