47. Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer En İyi Erkek Oyuncu Seçildi

New York'ta bu 47. Emmy Ödülleri'nde Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisinde canlandırdığı Agah Beyoğlu karakteri ile en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

New York’ta bu yıl 47’ncisi düzenlenen Emmy Ödülleri’ne Haluk Bilginer damga vurdu. Usta sanatçı Bilginer, Şahsiyet adlı internet dizisinde canlandırdığı Agah Beyoğlu karakteri ile en iyi erkek oyuncu seçildi.


Haluk Bilginer, gösterdiği başarılı performans sonrası, 21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın yer aldığı listede en iyi erkek oyuncu kategorisinde aday olarak gösterilmişti. Yapılan törenle birlikte ödüllerin sahipleri belli olurken, Haluk Bilginer de, en iyi erkek oyuncu kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Ödülünü alan Haluk Bilginer, daha sonra muhabirlere yaptığı konuşmada kendisini çok iyi hissettiğini belirtti ve Türkiye’ye bu ödülün gitmesinden dolayı mutlu olduğunu belirtti. Bilginer açıklamalarının devamında, “Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı