45’lik Doktor Sevgilisi, Ayşe Karaman’ı “Babanım” Diye Kandırmış

Geçtiğimiz günlerde doktor sevgilisinin evinde ölü bulunan anestezi uzmanı Ayşe Karaman'ın annesi, "Genç kızlara sesleniyorum; bir insanın bir tane babası olur. İkinci bir babası olmaz. Lütfen tuzağa düşmeyin" ifadelerini kullandı.
45’lik Doktor Sevgilisi, Ayşe Karaman’ı “Babanım” Diye Kandırmış
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

29 Temmuz sabahı, evli erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür T.’nin evinde ölü bulunan 25 yaşındaki Ayşe Karaman’ın annesi Feride Karaman, kızının cinayete kurban gittiğini belirterek “Özgür T., benim canımı aldı. Yavrum gitti, öksüz kaldım” ifadelerini kullandı.

Özel bir hastanede anestezi umanı olarak çalışan Ayşe Karaman, geçtiğimiz hafta erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür T.’nin, Çankaya ilçesi Dikmen Mahallesi’ndeki evinde ölü bulundu. İhbarı yapan Özgür T., sabah eve geldiğinde kız arkadaşını ölü bulduğunu ileri sürmüştü. Polisin bilgi vermesi üzerine eve gelen cumhuriyet savcısının yaptığı incelemede, genç kızın yattığı yatağın yanındaki komodinin üzerinde 1 adet 20 milimetre propofol ampül, 1 adet 20’lik boş kullanılmış enjektör, 1 adet 20’lik içerisinde 10 milimetre propofol enjektör, 1 adet 10 milimetre içerisinde 7 milimetre propofol içeren enjektör bulunmuştu. Olay sonrası ifadesi alınan doktor sevgili, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

“İKİNCİ BABANIM” DİYE KANDIRMIŞ

Olayın yankıları devam ederken Ayşe Karaman’ın annesi, kızını ölümüyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kızının Özgür T. tarafından öldürüldüğünü öne süren acılı anne, “Özgür T., benim canımı aldı. Ben babam öldüğünde öksüz kalmamıştım ama yavrum gitti ben öksüz kaldım. Benim çocuğumun canına nasıl kıydı ? Genç kızlara sesleniyorum; bir insanın bir tane babası olur. İkinci bir babası olmaz. Lütfen tuzağa düşmeyin. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın” dedi.

“EN AĞIR CEZAYLA CEZALANDIRILSIN İSTİYORUM”

Engelli bir kızı daha olduğunu belirten Feride Karaman, “Yokluğuna dayanamıyorum, o benim canımdı. O benim canımdan, parçamdan, her şeyimden aldı götürdü. Benim için hayat bitti. Kızımı nasıl bir oyuna getirdi hiç bilemedim. Benim yavrumu yakanların da canı yansın istiyorum. Engelli bir kızım daha var. Her gün ağlıyor. Kardeşini bekliyor. Telefon çalınca, ‘Ayşe mi aradı anne?’ diyor. Ben ona cevap veremiyorum. Savcıdan, hakimden, adaletten yardım istiyorum. Çocuğuma yapılanların hesabının sorulmasını istiyorum. Beni öksüz, babasını kızsız, yavrumu kardeşsiz bıraktı. Her şeyimizdi bizim o. En ağır cezayla cezalandırılmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

“ELDE ETMEK İÇİN İLAÇ VERDİ”

Özgür T.’nin kızını ilaçlarla kendine bağladığını ifade eden Karaman, şöyle devam etti: “Benim kızım çok başarılı bir kızdı. Aklı başında bir çocuktu. Kesinlikle maddi sıkıntımız yoktu. 2016 yılında birlikte çalışmaya başladılar. Aynı hastanede 11 ay çalıştılar. Kızımda bu kişiyle çalışmaya başladıktan 6 ay sonra değişiklik olmaya başladı. Eve bir gün damar yolu açık şekilde geldi. Ne olduğunu sorduğum da, rahatsızlandığını ilaç aldığını, bir de yoğun çalıştığı için çok yorulduğunu ve vitamin aldığını söyledi. Birkaç defa, ‘Özgür hocam damar yolu açıp ilaç verdi’ dedi. Kızımı elde etmek için ilaç verdi. Kendine bağımlı hale getirdiğini düşünüyorum. Her ihtiyaç duyduğunda yanına gidiyordu demek ki. İlacı verdi öldürdü çocuğumu.”

  • ayşe karaman
  • cinayet
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.