adplus-dvertising

43 yaşında 5. üniversiteyi okumak için kolları sıvadı

İstanbul’da yaşayan Metehan Türk, 1997 senesinde başladığı üniversite serüvenine bir yenisini daha eklemek için yeniden sınava girdi. 4’üncü üniversitesini bitirmek üzere olan ve 15. sınavına giren Türk, “Gençlere çok okumalarını, gezmelerini ve yerinde öğrenmelerini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
43 yaşında 5. üniversiteyi okumak için kolları sıvadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlkokul öğretmeni vesilesiyle eğitim yaşamına şevk ile bağlanan ve devlet memuru olan Metehan Türk, yaşamını üniversite okumaya adadı. İlk olarak 1997 senesinde lisans eğitimine başlayan Türk, mezuniyetinin sonrasında da okul yaşamına devam etti. Uludağ Üniversitesi’nde İktisat, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema ve son olarak İstanbul Üniversitesi’nde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuyan Türk, 5. üniversitesi için ise tekrardan sıvana girdi. Toplamda 15. üniversite sınavı olduğunu ifade eden Türk ise bundan sonraki yaşamında ise okumaya devam edeceğini söyledi. Gençlere “ Siz heyecanlısınız ama bende heyecanın zerresi kalmadı maalesef. Sizin gibi heyecanlı olmak isterdim” diye atık sınavlara alıştığını belirtti.

“Yaşamımın sonuna kadar okumak istiyorum”

İlkokulda başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Türk, “İlkokulda öğretmenimiz bize eğitim sevgisi aşıladı. Ardından inişli çıkışlı bir eğitim yaşamının sonrasında ilk defa üniversite sınavına girdim. O yıl sınavı kazanamadım. Sonraki yıl ise Uludağ Üniversitesi’nde İktisat okumaya başladım. Okul yaşamın biraz uzadı ve 2005 senesinde mezun olabildim. Tabi bu bende bir hırsa neden oldu. Daha sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema sonrasında ise İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema okudum. 2018’den bugüne kadar ise İstanbul Üniversitesi’nde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuyorum. Toplumda başarılı olma hissi ve kendimi kanıtlamak beni okumaya motive ediyor. Bunun dışında ise akrabalarım benim eğitim yaşamımda mühim bir rol oynuyor. Babamın dayıları Türkiye’de ilkokul okuyan dahi azken üniversite okumuş. Babamda benim için onları rol model yarattı. Onların yolundan gitmeye başladım. 1997 senesinden bu yana üniversite okuyorum. 4. üniversitemi bitirmek üzereyim ve yaşamımın sonuna kadar okumak istiyorum” şeklinde konuştu.

“25 kez bilgi yarışmasına katıldım”

Defalarca üniversite sınavını girdiğini söyleyen Türk, “Ben bugüne kadar 15.defa üniversite sınavına girdim. İlk sınav hariç hiçbir sınava çalışmadım. 25 kez televizyon bilgi yarışmasına katıldım. Bu yarışmalardaki yine kültür sorularının beni sınava hazırladığını düşünüyorum. Gençlere ise bu yolda tavsiyem okumaları, gezmeleri ve yerinde öğrenmeleridir” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.