adplus-dvertising

43 ilin geçiş güzergahı kilit kavşakta sıkı denetim: Sürücülere 4 önemli uyarı

43 ilin geçiş güzergahı “kilit kavşak” Kırıkkale’de, denetimlere katılan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, bayram tatilini uzatan şoförlere emniyet kemeri, cep telefonu, yaya ve hız kurallarına riayet etmeleri uyarısında bulundu.
Takip et
43 ilin geçiş güzergahı kilit kavşakta sıkı denetim: Sürücülere 4 önemli uyarı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı “kilit kavşak” Kırıkkale’de, Ramazan Bayramı tatili süresince sıkı tutulan denetimler sayesinde can kaybı yaşanmadı. Bölgede bulunan trafik kontrol noktalarında polis ve jandarma ekipleri tarafından denetimler gerçekleştirildi. “Karayolu Trafik Güvenliği Günü” etkinlikleri çerçevesinde de “yayalar için 5 adımda güvenli trafik” uygulaması yapıldı.

Denetimlere katılan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, bayram tatillerini uzatan şoförlere ve yolculara, emniyet kemeri, cep telefonu, yaya ve hız kurallarına riayet etmeleri uyarısında bulundu. Durdurulan araçlardaki sürücülerle sohbet eden Vali Tekbıyıkoğlu, arka koltukta oturan çocuklara emniyet kemerini taktırdı. Öbür bir araçta da ön koltukta bebeğiyle oturan bir yolcuya da herhangi bir kazaya riskine karşı arka koltuğa geçmesini istedi. Denetimde, araçlardaki çocuklara ve ailelere çeşitli hediyeler verildi.

Vali Tekbıyıkoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kırıkkale’nin kara yolları açısından çok mühim bir konumda yer aldığını ifade ederek, 43 ilin güzergahının buradan geçtiğini belirtti. “Karayolu Trafik Güvenliği Günü” etkinlikleri dolayısıyla farkındalık yaratıcı faaliyetler yaptıklarını söyleyen Vali Tekbıyıkoğlu, “Doğu Anadolu ile Batı Anadolu’yu Karadeniz ile gene Batı Anadolu’yu bağlayan 43 ilin geçiş güzergahı. Bu münasebetle kara yollarının bizim ilimizdeki faaliyetleri çok önemsiyoruz. Mayıs ayının ilk cumartesi günü tüm Türkiye’de kara yolları güvenliği olarak farkındalıklar yaratıldı ve faaliyetler yapıldı. Takip eden haftada da kara yolları trafiği haftası olarak kutlanır ve faaliyetler icra edilir” şeklinde konuştu.

43 ilin geçiş güzergahı kilit kavşakta sıkı denetim: Sürücülere 4 önemli uyarı

Dönüş trafiğinin yoğun olduğunu ifade eden Vali Tekbıyıkoğlu, “Bugün bayram trafiğinin dönüş trafiğinin de canlı olduğu Kırıkkale-Ankara emniyet kontrol noktasındayız. Biraz önce sürücülerimizin kimilerini durdurduk. Hafta hakkında farkındalık yaratıcı bilgiler verdik. Trafik güvenliğinin ne kadar mühim olduğu hakkında da kendilerini bilgilendirme ufak tefek eksiklikleri olanlarında eksikliklerinin giderilmesi için önerilerde terkinlerde bulunduk” diyerek konuştu.

Yayalara da uyarılarda bulunan Vali Tekbıyıkoğlu, “Bu yılki trafik güvenliği haftamızı önceliği yayalar. Yayaların birazda trafik işaretçilerine ve trafik işaretlerine riayet etmeleri, yaya geçidini ve üst geçitleri kullanmaları ve yanı zamanda kendileri ile trafik arasına girebilecek cep telefonu gibi kulaklık gibi herhangi bir müzik çalar gibi enstrümanları da yaya olarak kullanmamalarını ifade etti” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.