400’e Yakın Aday Kutsal Yolculuğa Çıktı!

Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere 400'e yakın aday gönderildi. Yolcular, yakınlarıyla birlikte duygusal anlar yaşadı.

400’e Yakın Aday Kutsal Yolculuğa Çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sivas’ta yolculara özel organizasyon düzenlendi. Törene vali ve belediye başkanı da katıldı. Vali Salih Ayhan, organizasyonda yaptığı açıklamada heyecanını dile getirirken, “Peygamber efendimizin doğup büyüdüğü, hüzün ve sevinci bir arada yaşadığı kutsal topraklara gidiyorsunuz. Allah tekerinize taş değdirmesin. Burada 400’e yakın insanın mutluluğuna ortak olmak ve yolculamak için geldik. Oralarda edeceğiniz dualarda bizleri de hatırlayın” diye konuştu.

Otobüs terminalinde düzenlenen organizasyona katılan Başkan Hilmi Bilgin de, anlamlı bir günde Sivaslılarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Bilgin, 750 kişilik grubun ilk 400’ü için buluştuklarını belirtirken, “Hepinizin hacılığı kabul görsün inşallah. Rabbimiz yanınızda olsun. Kazasız belasız gidin gelin” şeklinde konuştu. Organizasyona Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam edildi. Ardından, Sivas Müftü Vekili Halil Taşpınar dualar okudu.

MUTLULUK VE HÜZÜN BİR ARADAYDI

Hacılık için ilk adımı atanlar ayrılırken gözler doldu. Duygusal anlar kameralara yansıdı. Adaylar araçlarla yola çıktı. Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’na giden yolculuk başladı. Dönüş tarihleri henüz tam kesinleşmiş olmasa da adayların, 17 Ağustos ile 13 Eylül tarihleri arasında geleceği biliniyor. Hac ise 9 Ağustos Cuma günü başlayacak. 14 Ağustos Çarşamba günü ise noktalanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.