40 Bin Türk'e Lord ve Lady Unvanı Verildi

İskoçya'nın Glencoe Bölgesi'nden 1 metrekarelik arazi satın alanlara "lord" ve "lady" unvanı veriliyor. Bu sayede şimdiye kadar 40 bin Türk lord ve lady oldu.
Takip et
40 Bin Türk'e Lord ve Lady Unvanı Verildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İskoçya'nın dünyaya tanıtılması ve doğal hayatının korunmasına yardımcı olması için faaliyete geçirilen proje çerçevesinde, ülkenin batı tarafındaki tarihi Glencoe Bölgesi'nden yaklaşık 1 metrekarelik arazi satın alanlar, "lord" ve "lady" unvanına sahip oluyor.

KIZ ARKADAŞINA HEDİYE OLARAK ALDI

Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi almak için 10 sene önce İngiltere'ye giden Fırat Kurtoğlu, İskoçya'ya gerçekleştirdiği bir seyahat esnasında, bu ülkede faaliyete geçirilen arazi satışı projesinden haberdar oldu. Kurtoğlu, ilk önce kız arkadaşına farklı bir hediye vermek için 1 metrekarelik arazi aldı. Kız arkadaşına bu sayede "lady" unvanını kazandıran Kurtoğlu, ardından kendisi de aynı yöntemle arazi satın alarak "lord" unvanını aldı.

40 BİN KİŞİ LORD VE LADY OLDU

Eğitiminin sona ermesinin ardından Türkiye'ye gelen Kurtoğlu, 2013'te dünyanın en farklı hediyelerinin satışını yapan bir firma kurdu. Bu firma üstünden İskoçya'daki arazi satışlarına aracılık eden Kurtoğlu sayesinde Türkiye'de son 6 senede 40 bin kişi "lord" ve "lady" unvanına sahip oldu. Bu kişilerden 24 bini lady, 16 bini ise lord. Çoğunlukla erkekler, eşlerine veya sevgililerine orijinal hediye vermek için bu sertifikayı alıyor.

ÜNLÜLER DE SATIN ALDI

Türkiye'den "lord" ve "lady" unvanına sahip olan ünlüler içinde Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kadir Doğulu, Hazal Kaya, Çağla Şıkel, Deniz Seki, Kenan Doğulu, Beren Saat, Sibel Can, Radyo Programcısı Geveze, Seda Akgül, Beyazıt Öztürk ve Wilma Elles de var.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.