adplus-dvertising

40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen firmaya tepkiler çığ gibi

Ankara’da üç katı kazanç vaadiyle 40 bin kişiyi mağdur ettiği ileri sürülen Deterjanpazarı Com şirketinin önünde toplanan yüzlerce vatandaş, dolandırıldıklarını belirterek şirkete tepki gösterdi.
Takip et
40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen firmaya tepkiler çığ gibi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Banyo topu yapmaları için insanlara hammadde satarak geri alımlarda üç katı kazanç vaat eden Deterjanpazarı Com firması, banyo toplarını satın alma üstüne bir sistem kurdu. Sisteme dahil olarak kazanç elde etmeye başlayan 40 bin üyenin kimileri, son aylarda almaları gereken ücretlerin ödemesinin yapılmadığını, ürünleri satın alan kimse olmadığını ve yetkililere ulaşamadıklarını öne sürerek Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Saray Mahallesi’ndeki fabrika önünde toplandı. Fabrika önündeki yüzlerce vatandaş kolilere zarar vererek, yönetim ofisine çıkmaya çalıştı. Olay yerine gelen polis ekipleri alanda taşkınlık oluşmaması ismine tedbir aldı.

“Çevremdekilerle beraber 200 bin lira zararımız var”

Fabrika önüne toplanan vatandaşlardan Seyithan Topaklı, kendisinin 40 bin, çevresinin ise toplam 200 bin lira zarara uğradığını öne sürerek, “İlk başlarda bir sıkıntı yoktu. 30 günde teslim ediyorduk, paramızı alıyorduk. Bu önce 60 güne, daha sonra 90 güne çıktı. Şu an hiçbir biçimde ne paramızı alabiliyoruz ne ürünlerimizi teslim edebiliyoruz. Bu 2 senedir devam eden bir sistem. Geçen sene da gene bu şekilde paramızı alamadığımız bir dönem olmuştu ama bu kadar uzamamıştı. İnternet siteleri kapalı, kimseye ulaşamıyoruz. Bir yetkili yatıracak paramız yok diyor, birisi 2 güne yatacak diyor. Haziran ayından beri bizi erteliyorlar. En son namus sözü verdiler ama Süleyman Bey’e ulaşılamıyor. Çok mağduruz, kendi zararım 40 bin lira. Aileme, arkadaşlarıma da tavsiye ettim, toplam çevremle beraber 200 bin liralık zararımız var. Onlarla birlikle geldik, hep birlikte hakkımızı aramaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen firmaya tepkiler çığ gibi

Şirketin sahibi Süleyman Kocabaş’ın sosyal medya üstünden yaptığı canlı yayınlarda yanında görülen ve Kocabaş’a yakın olduğu ileri sürülen şahıs, vatandaşların tepkileri üstüne fabrikanın kapısında sorulara yanıt vererek, “Ben de buraya bugün geldim. 3 aydır burada değildim. Biz de kimsenin mağdur olmamasını istiyoruz. Süleyman Kocabaş parası olsa ödemez mi? Kendisi açıklama yapacak” diyerek konuştu.

“Halamın oğlu kafasına silah dayadı, sinir krizi geçirdi, kaza yaptı ve 10 günlük çocuğu vefat etti”

Meydana Gelen olaylardan ötürü mağdur olduğunu öne süren Remzi Ateş, kendisinin ve akrabalarının birçok sıkıntı yaşadığını, bir akrabasının sinir krizi geçirerek intihar girişiminde bulunduğunu anlattı. Ateş, yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

“Ben bir eşeklik ettim, güvendim bu işe girdim. Her şeyimi yatırdım. Parmağımızdaki yüzüklere kadar sattım. Geldim Süleyman Bey’le konuştum, oturdum, ağladım önünde ‘Sözüm söz, yarın paran elinde’ şeklinde konuştu Süleyman Bey. 1 hafta sonra geldim konuşmak için, param yatmadı. Korumalarından biri ‘Bugün söz paran yatacak kardeşim, Süleyman Bey kesin talimat verdi’ şeklinde konuştu. Ben yanmışım bitmişim. Ben Süleyman Bey’e ‘Ayın 10’unda ev sahibime senin sözüne güvenerek teminat verdim. Eğer benim paramı yatırmaz, ev sahibim benim kapıma dayanırsa, ben de senin kapına dayanırım’ dedim. Erkek olsun çıksın şuraya. ‘Ben 9 Ağustos için söz verdim, ödeyemedim ama 1 Eylül’de ödeyeceğim. Biraz daha bekleyin’ desin. Herkes rahat bir biçimde evine gider. Gelsin yüreğimize su serpsin. Bizim zaten beklemekten başka çaremiz yok şu an. Halamın oğlu sinir krizleri geçirdi. Kafasına silah dayayacak vaziyete gelmiş. Haberi aldıktan sonra kaza yaptı, otomobili pert oldu. ‘Ben bunun parasına güvenerek 23 bin lira maaşım var. 27 bin liralık krediye girdim. Ya kendi kafama ya onun kafasına sıkacağım’ diyor. Otomobilde 10 günlük çocuğu ile kaza yaptı.

40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen firmaya tepkiler çığ gibi

Çocuğu kucağında öldü. Milletin gerçekten sabrı tükendi. Dün burada Süleyman Bey kaçmış haberini alınca bir adam felç oldu. Hastaneye kaldırdılar. Yapmayın Süleyman Bey, size söylüyorum. Buradan size sesleniyorum, birazcık merhametiniz varsa çıkın açıklama yapın. Ben elimde poşet dolusu parayla geldim buraya, ayakta karşılıyorlardı. Şuanda kimse insan yerine koymuyor bizi. Bu kadar insan buraya kavga çıkarmaya gelmedi. Biz buraya insanlık namına evraklarımızı istemeye geldik. Çıksın gene konuşsun Süleyman Bey. Devlet bu yapılanları yanına bırakmaz. Ebediyen çürür hapislerde. Ben buraya mazot parasını borç bularak geldim. Cebimdeki para 50 lira. Ticarette insan batabilir çıkabilir, fabrikası yanabilir. Ama bu adamda öyle bir vaziyet söz konusu değil şu anda. Bizim paramız o adamın elinde. Nerede olduğunu bilmiyoruz. Kaçıp kaçmadığını da bilmiyoruz. Bize yazık, bu insanlara yazık. Bir açıklama yapsınlar.”

Öte yandan fabrika önündeki vatandaşların aksine Süleyman Kocabaş’ı savunan ve çevredekilere sataşan iki kadın, gazetecilere yanlarındaki eşyalarla saldırarak tehdit etti. Son günlerde şirketin web sitesine de ulaşılamaması üstüne sisteme mensup olan vatandaşların endişesi iyice arttı.

40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen firmaya tepkiler çığ gibi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.