4 Yaşındaki Oğlunu Direksiyona Geçirdi, Yakalandı

İstanbul Bağcılar’da bir otobüs şoförünün seyir halindeyken 4 yaşındaki oğluna otobüsü kullandırttığını fark eden sivil trafik polisi, şoförü gözaltına aldı. O görüntüler sosyal medyayı salladı.

Bağcılar’da gündüz saatlerinde bir otobüs şoförü kucağına oturttuğu oğluna, içinde yolcuların olduğu ve trafiğin aktığı bir saatte otobüsü kullandırttı. O anları telefon kamerasıyla görüntüleyen yolculardan bir tanesi, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Trafik seyri içinde görev yapan sivil trafik polis ekipleri, görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasından sonra hızla harekete geçti.

Çocuğunun, kendinin ve trafikteki diğer insanların canını ve malını tehlikeye atan şoför hakkında başlatılan inceleme ile sivil trafik polisleri şahsı gözaltına aldı. Ehliyetine el konulan şoföre para cezası kesildi. Şahsın sürücüde aranacak sağlık koşullarına ne derece uyduğu ile alakalı bir inceleme yapılması için de sağlık kuruluşlarına yönlendirildiği açıklandı.

Şoförün, 4 yaşındaki oğluna otobüs direksiyonunu emanet ettiği o anların sosyal medyada paylaşılması vatandaşların nezdinde büyük tepkiye sebep oldu. Çocuğunun hayatını da tehlikeye atan şoförün 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacağı bilgisine ulaşıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı