4 İlde Bazı Alanlar Özel Şirketlere Yatırım İçin Verildi

Cumhurbaşkanı Kararıyla İstanbul, Adana, Ankara ve Bursa’da bazı alanlar özel şirketlere yatırım için tahsis edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de paylaşılan kararnameyle İstanbul, Adana ve Bursa'da tespit edilen alanlar, bazı firmalara ait özel endüstri bölgesi ilan edildi.

İSTANBUL'DA BAYKAR'A

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan kararlar uyarınca , İstanbul'un Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinde yer alan yaklaşık 18.2 hektarlık alan Baykar Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi İstanbul Özel Endüstri Bölgesi ilan edildi.

ADANA'DA EMBA'YA ARAZİ VERİLDİ

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yer alan yaklaşık 84,9 hektarlık alan ise EMBA Elektrik Üretim Anonim Şirketi Adana Özel Endüstri Bölgesi ilan edildi. Bursa'nın Gemlik ilçesinde yer alan yaklaşık 76,4 hektarlık alanın da Gemlik Gübre Sanayii Anonim Şirketi Bursa Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde yer alan yaklaşık 31,3 hektarlık bölge MAN Türkiye Anonim Şirketine münferit yatırım yeri olarak verildi. Karar çerçevesinde söz hususu yatırımcı tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü hesabına yatırılacak tutar da sabit yatırım tutarının binde biri olarak tespit edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı