4 Gün Arayla Ölen 65 Yıllık Çiftin Heykelini Yaptırdılar

Almanya’da yaşayan gurbetçi yaşlı çift 4 gün arayla ölünce, çocukları mezarlarının başına heykellerini dikti.

Yıllar önce çalışmak için Almanya’nın yolunu tutan 82 yaşındaki Ali Ülker yakalandığı amansız şeker hastalığına daha fazla direnemeyerek hayatını kaybetti. Kendisinden 2 yaş büyük hayat arkadaşı Gülperi Ülger ise bu acıya dayanamayarak eşinden yalnızca 4 gün sonra hayata gözlerini yumdu.

4 gün içinde hem anne hem de babasını kaybeden Hüseyin Ülker, cenazeleri birlikte Türkiye’ye getirerek Malatya’daki baba ocağında yan yana defnetti. Mezar taşına, anlamlı sözler yazan Hüseyin Ülker bir de heykel yaptırdı. Anne ve babasının sohbet ederkenki hallerini heykele yansıttıran Hüseyin Ülger annesi ile babasını neden aynı gün Türkiye’ye getirdiğini ise şöyle anlattı:

“ONLARI AYIRMAK OLMAZDI

Babam bir Cuma akşamı hayata gözlerini yumdu. Haftasonu işlem yapamayacağımızı düşünerek cenazeyi morgda koyduk. Biz babamın cenaze işlemleri ile ilgilenirken annem rahatsızlandı. Derken babamdan 4 gün sonra annemi de kaybettik. 65 yıllık evliliklerinde hep mutlu olan, birbirilerine çok seven ve hep birbirilerine saygı duyan bu iki insanı ayırmak olmazdı. Aklımıza böyle bir fikir geldi ve hayata geçirdik. Umarım herkes onlar gibi uzun ve güzel bir ömür yaşar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı