adplus-dvertising

4 çocuğuna hem annelik, hem babalık yapıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan inşaat işçisi 46 yaşında ki Muhittin Çiçeklidağ, bir sene önce kaybettiği eşinin sonrasında, 4 yetişkin çocuğuna hem annelik ve hem de babalık yapıyor.
Takip et
4 çocuğuna hem annelik, hem babalık yapıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlçenin Kale mahallesinde 4 çocuğuyla beraber yaşayan baba Muhittin Çiçeklidağ, çocuklarına daha iyi bir gelecek kurmak için sabahtan akşama kadar inşaatta çalışırken, işten eve geldiğinde de çocuklarıyla birlikte mutfağa geçerek yemek pişiriyor, ev temizliği yaparak onlarla zaman geçiriyor. Günlük yevmiyeyle 4 çocuğunu okutmaya çalışan baba Çiçeklidağ, elinden geldiğince çocuklarını okutmak için çalışacağını söyledi.
Bir senedir hem annelik ve hem de babalık yapıyor.

Bir sene önce eşini beyin tümörü hastalığından kaybettiğini söyleyen Muhittin Çiçeklidağ, ”Çocuklarım kendilerini yalnız hissetmesinler, üzülmesinler diyerek işten eve geldiğimde onlarla beraber yemek yapıyorum, bulaşık yıkıyorum, yani ev işi ne varsa birlikte yapıyoruz. Ne yapalım kaderimizde bu varmış ve bunu yaşamak zorundayız” şeklinde konuştu.

4 çocuğuna hem annelik, hem babalık yapıyor

”Çocuklarımı okutacağım”

Maddi olarak zor vaziyette olmasına karşın çocuklarını okutmak için mücadele vereceğini belirten Baba Çiçeklidağ, ”Çocuklarımın dördü de okula gidiyor, 2 kız 2 oğlan. İnşaat işinde çalışıp onları okutuyorum. Neticede annelerini kaybetmişler, çocuklar mutsuz, huzursuzlar, üzülüyorlar. Bende bunlara yardımcı olmaya çalışıyorum, onlara elimden geldiğince neşe vermeye çalışıyorum, zaman geçiriyorum ki oldukça fazla hüzünlenmesinler, annelerinin yokluğuna üzülmesinler” dedi.

4 çocuğuna hem annelik, hem babalık yapıyor

“Evlenmeyi düşünmedim”

Halen 46 yaşında olmasına karşın çocukları için evlenmeyi düşünmediğini belirten Baba Çiçeklidağ, ”Evlenmeyi hiç düşünmedim, niye düşünmedim diyerek soracak olursanız, çocuklarım için düşünmedim. Çocuklarıma bakacak, annelik yapacak bir kadının var olduğunu zannetmiyorum. Olsa da bunun gibi birini bulma şansımız yok, şansımız olsaydı hanımım genç yaşta ölmezdi. 2 sene hanımı hastane hastane gezdirdim ama maalesef o amansız hastalıktan kurtulamadı ve vefat etti. Ben bir senedir çocuklarım için hem anneyim hem babayım ve buna devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Siverek Mehmet Ragıp Karcı Kız İmam Hatip Lisesi 10’uncu sınıfa giden çocuklardan Suna Çiçeklidağ, ”Babamızı çok seviyoruz, babamız bir senedir, annemizi kaybettikten sonra bize hem annelik yaptı hem de babalık yapıyor. Biz babamızla gurur duyuyoruz. Babamız olmazsa zaten yaşayamayız. Babamız mutfakta bize yardım ediyor, ev işlerinde yardım ediyor, işten geldiğinde yorgun olduğu halde gene bize yardım ediyor, bize destek oluyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.