4 Bin Kişi Nüfuslu Akyaka, Bayram’da 100 Bin Kişiyi Ağırladı

Muğla'nın 'sakin kent' unvanlı mahallesi Akyaka, bayram yoğunluğu yaşıyor. Nüfusu normalin 25 katına çıkan mahalleye araç ile girmek neredeyse imkansız.
4 Bin Kişi Nüfuslu Akyaka, Bayram’da 100 Bin Kişiyi Ağırladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bayram tatilini Güney’de geçirmek isteyenlerin uğrak noktalarından biri olan Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi tarihinin en kalabalık günlerini yaşıyor. 4 bin yerleşik nüfuse sahip mahallede bugün itibarıyla 100 bini aşkın kişi konaklarken mahalleye girişi sağlayan karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu.

OTOPARK BİLE BULUNAMIYOR

‘Sakin kent’ unvanına sahip bu tatil cennetinde adım atacak yer kalmazken deniz keyfi çıkarmak isteyen vatandaşlar da kalabalık nedeniyle zor anlar yaşıyor. Araçlarıyla bölgeye girmeyi başaran vatandaşlar bu kez de otopark sıkıntısı yaşıyor. Bazı tatilciler araçlarını bırakacak bir yer bulabilmek için dakikalarca turlamak zorunda kalıyor.

“MAĞDURUZ”

Konu ile ilgili konuşan Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya mağdur olduklarını dile getirip şunları söyledi:

Kış aylarında Akyaka’nın nüfusu 4 bin. Şu anda merkez ve diğer plajlarımız ile birlikte 100 bin nüfusa sahibiz. Kış aylarında Akyaka’dan iki kamyon çöp alırken şu anda 14-16 kamyon çöp alıyoruz ama buna da yetişmek mümkün olmuyor. Akyaka Muğla’nın en yakın sayfiye yeri değil, Kale-Tavas yolu açıldıktan sonra Denizli’nin de en yakın sayfiye yeri haline geldik. Bu nedenle Denizli’den günübirlik gelen misafirlerimizi de ağırlıyoruz. Aydınlılar da Kuşadası’ndaki yoğunluk arttıktan sonra Akyaka’ya gelmeye başladı. Bu nedenle Akyaka’mızın nüfusu Aydın ve Denizlili misafirlerimiz ile birlikte ki İzmir ve İstanbul gibi illerinden gelenler hariç çok büyük bir yük altındadır. Biz Ula Belediyesi olarak Akyaka’mıza 4 bin nüfusa göre ödenek ayırıyoruz. Ula’mızın genel nüfusu 25 bin 300. Ancak buna yaz aylarında sadece Akyaka’mızda bir 100 bin kişiyi ağırlıyoruz. Bu konuda mağduruz.

4 Bin Kişi Nüfuslu Akyaka, Bayram’da 100 Bin Kişiyi Ağırladı

4 Bin Kişi Nüfuslu Akyaka, Bayram’da 100 Bin Kişiyi Ağırladı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.