4 Arkadaşını Yakan Sanığa 4 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet

Beyoğlu'nda arkadaşları ile kaldığı evi yakan ve 4 kişinin ölümüne, 2 kişinin de yalanmasına yol açan sanığa 4 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi.

Beyoğlu’nda arkadaşlarıyla kaldığı evi yakarak 4 kişinin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına yol açan sanık Özkan Elmas, kasten öldürmeden 4 defa ağırlaştırılmış müebbet, öldürmeye teşebbüs ve mala zarar vermek suçlarından ise 40 sene hapse mahkum edildi. Sanık Elmas karar öncesi son savunmasında, “En ağır biçimde cezalandırılmak istiyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul Beyoğlu’ndaki Jurnal Sokak’ta bulunan Temel Apartmanı’nda kalan 8 arkadaş arasında çıkan temizlik münakaşası sonrası arkadaşları uyurken evi ateşe veren Özkan Elmas ve olaydan sonra kaçmasına yardım ettiği iddia edilen amcası Yusuf Elmas’ın yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Özkan Elmas ile avukatları katılırken, yangından yaralı kurtulan Ramazan Cingözce ve yangında yaşamını yitiren Ersin Büker’in ablası Özlem Temel ve kardeşi Mehmet Büker de şikayetçi sıfatıyla duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada taraf avukatları ve sanık Özkan Elmas, Cumhuriyet savcısının önceki celse dosyaya sunduğu asıl hakkındaki mütalaasına rağmen beyanda bulundu. Söz alan müştekilerin avukatları sanık Elmas’ın olayı bir hafta öncesinden planladığını kaydederek sanığın en ağır biçimde cezalandırılmasını istedi.

“BİR HAFTA ÖNCE PLANLAMADIM”

Duruşmada son sözü için söz verilen sanık Özkan Elmas, amacının öldürmek olmadığını kaydetti.

“İddia edildiği gibi olayı bir hafta öncesinden planlamadım” diyen Elmas, “Arkadaşlarımın ailesinin acılarına saygımdan dolayı kendimi savunmayacaktım. Ama öne sürüldüğü gibi öldürmek gibi bir planım asla yoktu. Benim eşyalarıma zarar verilmişti. Bende eşyalara zarar vermek istedim. Ailelerin acılarını bir nebze de olsa indirecekse eğer en ağır biçimde cezalandırılmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“SEN CANİSİN”

Elmas’ın son sözlerinin sonrasında olayda yaşamını kaybedenlerden Murat Kayacan’ın yakınları sanığa tepki gösterdi. Kayacan’ın halası olduğu öğrenilen bir kadın sanık Elmas’a, “Sen canisin oğlum. Sen 4 kişiyi öldürdün. Canımızı yaktın” şeklinde konuştu.

Sanık Elmas’ın son beyanlarının sonrasında mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme sanık Elmas’ı 4 kişiyi kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Olayda yaralanan 2 kişi yönünden kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 36 sene hapse çarptırılan Elmas, mala zarar verme ve genel güvenliği tehlikeye atmak suçlarından ise 4 sene olmak üzere toplamda 40 sene hapse mahkum edildi.

Mahkeme, olayın sonrasında sanık Burak Elmas’ın kaçmasına yardım ettiği iddia edilen amcası Yusuf Elmas’ın ise beraatine karar verdi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı