39 TL günlük ücret desteği ne zaman başlıyor!

39 TL günlük ücret desteği nasıl alınacak! 39 TL günlük nakdi destek ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara verilecek. 39 tl nakdi destek ne zaman verilecek?. Destek devlet tarafından çalışanlara günlük olarak verilecek. İşten çıkarmalar 3 ay yasaklanmış, işverene ise 3 ay ücretsiz izin hakkı verilmişti. Peki 39 TL günlük ücret desteği ödemesi nereden alınacak?

39 TL günlük ücret desteği ödeme tarihi belli oldu! Milyonlarca çalışanının beklediği haber geldi. 39 TL günlük ücret destedği ödeme tarihi belli oldu. Ücretsiz izin maaş desteği olarak çalışanlara günlük 39 TL verilecek. İşverene 3 ay ücretsiz izin hakkın tanınırken haksız yere iişten çıkarmaların önüne geçen devlet çalışanlara 39 tl ücretsiz izin maaş desteği veriyordu. Tarih belli oldu. Peki 39 TL günlük ücret desteği ödemesi ne zaman yapılacak? Ayrıntılar haberimizde…

39 TL GÜNLÜK NAKDİ DESTEK NE ZAMAN VERİLECEK?

15 Mart 2020 tarihinden itibaren firmaları tarafından ücretsiz izne çıkarılan çalışanlar ise nakdi ücret desteğinden yararlanabiliyor. 15 Mart 2020’den itibaren işsizlik maaşı şartlarını sağlayamadığı için işsizlik maaşı alamayan vatandaşlar da nakit desteğinden yararlanabilecek. Günlük 39,24 TL’lik destek ayda 1,177 TL yapıyor. Vatandaşlara nakdi ücret desteği ödemeleri 8 Mayıs Cuma günü yapılacak.

Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla beraber 8.93 TL’lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödenecek. Nakdi ücret desteği kanunun çıktığı tarihten bu yana önümüzdeki üç ay için verilecek, 17 Nisan’da başlayan ödemeler 17 Temmuz tarihe kadar işsiz kalınan yahut ücretsiz izinde geçen süreler için hesaba yatacak. Nisan ayının hepsini işsiz yahut ücretsiz izinde geçirmiş olanlara 14 günlük ödeme yapılacak. Bu ödeme tutarı 545 TL olacak.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NİSAN ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izine çıkarılanlara verilecek nakdi destek ödemeleri başlıyor. Kısa çalışma ödeneklerinin ödenmesine bugün başlanacak. Mart ayı için ödenek hakkı bulunan fakat bu ödemelerini almayanların da ücretlerinin bugün yatırılması bekleniyor.

Kısa Çalışma Ödeneği’ni hak edebilmek için asgari 450 gün prim yatırılmış olması ve son 60 gün içinde aralıksız olarak prim ödemesinin yapılmış olması gerekiyor. Kısa Çalışma Ödeneği müracaatlarında iş verinin çalışanlarla alakalı beyanı asıl olacak.

3,2 MİLYON ÇALIŞAN İÇİN BAŞVURULDU

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıkladığı son rakama göre kısa çalışma ödeneğine kadar 300 bin şirket, 3,2 milyon çalışan için başvurdu. Kısa çalışma ödeneği müracaatı takiben imalatın durduğu 8. günden itibaren ödeniyor. Mayıs ayında çalışılmayan günler için kısa çalışma ödeneği 5 Haziran tarihinde ödenecek.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı