adplus-dvertising

37 yıldır yatalak eşine bebek gibi bakıyor

Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki Meryem Muttalipoğlu, trafik kazası neticesinde belden aşağısı tutmayan eşi Selahattin Muttalipoğlu’na 37 senedir bebek gibi bakıyor.
Takip et
37 yıldır yatalak eşine bebek gibi bakıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Onikişubat ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde yaşayan 5 çocuk annesi Meryem Muttalipoğlu, 1985 senesinde trafik kazası geçiren ve kaza ardından belden aşağısı tutmayan 70 yaşındaki eşi Selahattin Muttalipoğlu’na senelerdir bıkmadan gözü gibi bakıyor.

Eşini çok sevdiğini belirten Meryem Muttalipoğlu, “Eşim trafik kazası geçirdi. 37 senedir eşime bebek gibi bakıyorum. 5 çocuğum var. Eşimin başımda yeri var, bebek gibi bakıyorum. Sabah kalkıyoruz birlikte namazlarımızı kılarız, suyunu veririm abdestini alır, Kur’an-ı Kerim’i de okur. Ben kendisi uyuyana kadar kahvaltısını hazırlarım birlikte kahvaltımızı yaptıktan sonra ben evin işini yaparken kendisi Kur’an-ı Kerim okumaya devam eder. Dünya bir yana, eşim bir yana. O kadar çok seviyorum. Rabbim sevdirmiş. 49 sene aynı yastığa baş koyduk ve daha yeni evlenmiş gibiyiz” ifadesini kullandı.

37 yıldır yatalak eşine bebek gibi bakıyor

“Allah benim ömrümden alsın eşime versin” diyen Selahattin Muttalipoğlu, “Malatya’ya giderken bir kaza neticesi belim kırıldı. Kuşaktan aşağı tutmuyor. 37 senedir da eşim bana bebek gibi bakıyor. 1967 senesinde güreş yapmaya başladım. Kaza olana kadar 1985 senesine kadar güreş yaptım. Ancak tamamı yalan oldu. Eğer eşim olmasaydı bu yaşamı idame ettirmek mümkün olmazdı. Allah ondan razı olsun. Bir sözümü hala iki yapmıyor. Çayım olsun, kahvem olsun, yemek ve konuk konusunda çok titiziz. Gelen misafirlerimize elimizden geldiğince hizmetimizi yapıyoruz. 1973 senesinde evlendik. Eşimle bugün evlenmişiz gibi birbirimize saygılı, sevgili, izzetli ve ikramlıyız. Birbirimizi çok seviyoruz ve Rabbim bu sevgimizi daim eylesin. Şuandaki evlilikler, evlilik değil gibi. Birbirini sevmiyor, birbirini saymıyor, birbirlerine izzet, hürmet yapmıyorlar. Oyuncak olmuşlar. Bugün evleniyorlar yarın ayrılmaya kalkıyorlar. Bu nasıl evlilik, bu nasıl yuva, bu nasıl mutluluk? Eşler Allah’ın emanetidir ve ona en iyi biçimde bakılması gerekiyor. Ona saygı göstermek, ona sevgi göstermek gerekiyor. Kendisine, çocuklarına, evine bakmak lazım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.