adplus-dvertising

3600 ek göstergede sona gelindi! Düzenleme Meclis’e gönderiliyor…

Polis, hemşire ve din görevlilerine verilecek 3600 ek göstergede son toplantı 10 Mayıs’ta yapıldıktan sonra çalışmalar tamamlanarak Meclis’e gönderilecek. Ek göstergenin artırılmasıyla beraber maaş, emekli aylıkları ve ikramiyelerde mühim değişiklikler olacak.
Takip et
3600 ek göstergede sona gelindi! Düzenleme Meclis’e gönderiliyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözünü çevirdiği 3600 ek göstergeyle alakalı geri sayım başladı. Bu kapsamda, son toplantının sonrasında düzenlemeye nihai biçimi verilecek.

ÖĞRETMEN, POLİS, DİN GÖREVLİLERİNİN EK GÖSTERGESİ 3600’E ÇIKARILACAK

TRT Haber’in haberine göre, 3600 ek gösterge meslek kanunuyla öğretmenlere verildi. Yeni düzenlemeyle polis, hemşire ve din görevlileri de bu hakka sahip olacak. Başka hangi grupların kapsama dahil edileceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Düzenleme ilişkin bugüne kadar iki toplantı gerçekleştirildi.

SON TOPLANTI 10 MAYIS’TA

Son toplantının ise 10 Mayıs’ta yapılması planlanıyor. Sonrasında taslak teklif haline getirilerek Meclis’e sevk edilecek. Bu yasama döneminde düzenlemenin kanunlaşması bekleniyor. Kamu çalışanları için ek göstergenin yükselmesi üç farklı ödeme türünü etkileyecek. 3600 ek gösterge alacak memurların maaşları, emekli aylıkları ile emekli olurken aldıkları ikramiyelerde artış olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.