adplus-dvertising

35 yılda 6 albüm, 21 klip yaptı şöhreti yakalayamadı

Garsonluk yaparak çıktığı yolda 6 albüm, 21 klip yapan ve aynı zamanda İbrahim Erkal’ın yakın dostu Şanlıurfalı sanatçı ömrünü adadığı şöhreti yakalayamadı.
Takip et
35 yılda 6 albüm, 21 klip yaptı şöhreti yakalayamadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

13 yaşında iken Şanlıurfa’dan çıkıp bir müddet garsonluk yapan Nezir Yıldırım, bir müddet sonra şöhret olmak ismine müzik yapma çalışmalarına başladı. Müzik çalışmalarına başlayan Nezir, kısa zamanda sanatçı camiasından birçok sanatçı ile tanıştı. 35 senelik bu yolda aşağı yukarı bütün meşhur ve sanatçı camiası ile tanışan ve sahne isimi Nezir Yenises olan Yıldırım, 6 albüm yaptı ve 21 klip çekti. Aynı zamanda İbrahim Erkal’ın da yakın dostu olan Yenises, sanki ömrünü verdiği şöhret basamakları yolunda istediği ivmeyi bir türlü yakalayamadı. Halen albüm çalışmalarına devam eden Nezir Yenises’in birçok meşhur sanatçı ile fotoğrafı bulunuyor.

35 yılda 6 albüm, 21 klip yaptı şöhreti yakalayamadı

Çalmadık kapı bırakmamış; her ünlüyle fotoğrafı var

Bir süre sonra Tekirdağ’da yaşamaya başlayan Yenises halen sık sık İstanbul’a gidip yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. 49 yaşındaki Nezir Yenises, gittiği İstanbul’da kimi sanatçıların kendisine yardımcı olduğunu ve onlardan besteler aldığını ifade ederken, bazı büyük sanatçıların ise bu hayaline ilk başladığı senelerde kendisine yol vermediğini de ifade etti.

Aslen Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinden olan Yenises, Dodaş Taşlıca köyünden 13 yaşında şöhret olma hayaliyle ayrıldığını belirterek, “Aslen Şanlıurfalıyım. Haliliye’nin Dodaş Taşlıca köyündenim. Cevher Kırmızı 1985 senesinde beni İstanbul’a getirdi. Bende küçüklükten beri sanata sevgi var. İlkokulda küçüklükten beri şarkı söylüyorum. İstanbul’da Arif Sağ’ın müzik kursuna gittim. Orada çok sayıda sanatçıyla tanıştım. Seyfi Doğanay ile beraber çalışarak ilk albümümü çıkardım. 40 yıl Unkapanı’na sanatımı verdim. Ardından Tekirdağ’a geldim. Rahmetli İbrahim Erkal ile beraber Kumbağ’da çalıştık, ama erken öldü. Buraya Kiraz Festivali konserlerine gelmişti. Bana bir şarkı verecekti ama nasip olmadı. Ben tam 6 adet albüm yaptım, 21 adet klip çektim, 22’nci klibim de geliyor. Uğur Bayar ve Burhan Bayar’dan besteler aldım. Selami Şahin ile çalıştım. Bu işe 35 senemi verdim. Unkapanı’na ilk geldiğimde o dönemlerin büyük sanatçıları bizlere yol vermiyorlardı. Büyük bestekârlardan beste alamıyorduk, bize beste vermiyorlardı. Şuanda teknoloji değişti. Eskiden kaset satıyorduk, sonra CD’ler çıktı. Şuanda bir klip çekince internete düşüyor. Şu anda eskiden daha iyiyim. Şöhret olmak için uğraşıyorum” şeklinde konuştu.

35 yılda 6 albüm, 21 klip yaptı şöhreti yakalayamadı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.