adplus-dvertising

33 suç kaydı bulunan firari 10 yıldır kullandığı sahte kimlikle Havalimanında yakalandı

Tam 33 suç kaydı bulunan ve 20 sene kesinleşmiş cezası olan şahıs, İstanbul Havaalanı’nda sahte kimlikle arkadaşını beklerken yakalandı. 10 senedir sahte kimlik kullandığını itiraf eden şahıs, tutuklanarak cezaevine yollandı.
Takip et
33 suç kaydı bulunan firari 10 yıldır kullandığı sahte kimlikle Havalimanında yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Farklı suçlardan 33 kaydı bulunan ve 20 sene kesinleşmiş hapis cezası olan Sefa K., arkadaşını karşılamak için geldiği İstanbul Havaalanı’nda Hakan Çelik ismine düzenlenmiş sahte kimlikle yakalandı. İstanbul Havaalanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekiplerinin terminal içerisinde yaptığı güvenlik kontrolleri sırasında bir yolcu polisin dikkatini çekti. Havaalanı girişinden itibaren polisin takibine takılan yolcu terminal girişinde ekipler tarafından durduruldu. Yapılan GBT ve kimlik kontrollerinde Hakan Çelik ismine düzenlenmiş kimlik belgesinin sahte olduğunun belirlendi.

33 suç kaydı bulunan firari 10 yıldır kullandığı sahte kimlikle Havalimanında yakalandı

Hakkında 20 sene kesinleşmiş hapis cezası bulunuyor

Polis ekiplerinin yaptığı araştırmada kimliğin sahte olması üstüne parmak izi kontrolü yaptırdı. Yapılan kontrolde şahsın Sefa K. olduğu ve GBT sorgulamasında Dolandırıcılık, Sahte banka yahut kredi kartı üretmek, Suç işlemek için örgüt kurma, Kendisini kamu personeli olarak tanıtarak dolandırıcılık gibi farklı suçlardan 33 suç kaydı olduğu belirlenerek lüzumlu işlemler neticesi 20 sene kesinleşmiş hapis cezası olduğu gün yüzüne çıktı. Gözaltına alınan Sefa K. işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında Metris Kapalı Cezaevine gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.